П’ятниця, 12 Липня, 2024

Google готує сервіс новин для конкуренції з Apple News

Google хоче створити новинний сервіс, на якому буде розміщатися «якісна» журналістика. Це будуть ліцензовані матеріали, відібрані із загального потоку новин. Пошуковий гігант вже уклав угоди з виданнями в Німеччині, Бразилії, Австралії.

Новий сервіс має стати конкурентом схожій службі Apple News і працюватиме за схожими принципами. Apple News слугує агрегатором новин, а також має платний розділ Apple News Plus з доступом до додаткових статей та іншого преміум-контенту.

Деталей про новинний сервіс від Google поки немає. Відомо, що новинний агрегатор Google платитиме виданням за доступ його читачів до платних матеріалів на сайтах новинних видань. Це може розширити аудиторію новинних видань тими читачами, які не хочуть оформляти передплату для доступу до платних матеріалів.

Google кілька років звинувачують у придушенні журналістики. Користувачі можуть читати новини із сайтів Google без переходу на сайт новинного видання. Це знижує відвідуваність та інші показники сайту, що призводить до падіння доходів від реклами.

Влада деяких країн пробувала обмежити вільну роботу новинних агрегаторів Google, пропонуючи податки на їхню роботу. Із цієї причини Google закрив у 2014 році свій новинний агрегатор в Іспанії. У 2018 році представники Google сказали, що новинний агрегатор може припинити роботу для всього Євросоюзу, якщо влада почне оподатковувати агрегатор новин.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися