Google готує ще більше реклами на сторінці пошуку, в картинках та на YouTube

Необхідність збільшувати покази реклами у Google пояснюють зміною звичок користувачів

У пошукового гіганта Google справи з доходами поки йдуть добре, але вже кілька років розвиваються тривожні для нього тенденції. Щоб фінансова ріка заробітку на рекламі не перетворилася на потічок, у Google йдуть на дуже простий хід: користувачам показуватимуть ще більше реклами. Вона з’явиться на головній сторінці пошуку Google, в Google Картинках та на YouTube. Наприклад, у галереї буде до восьми рекламних зображень на сторінку.

Ідея в тому, щоб нова реклама дозволяла відкривати та порівнювати продукти, які користувач бачив на різних сервісах Google. Також пошуковий гігант хоче дати юзерам можливість миттєво купувати речі через свій Google-акаунт.

Об’єднання шопінгу має також потіснити головних конкурентів – засновані на фотографіях платформи Pinterest та Instagram. Вони стають дедалі популярнішими як інструмент для здійснення покупок.

Необхідність збільшувати покази реклами у Google пояснюють зміною звичок користувачів, які для покупок більше користуються сервісами від Amazon та Facebook. Причиною є мобільні девайси, з якими більшість користувачів поводиться інакше, ніж при роботі за ПК. Люди роблять швидкі покупки в перервах між телешоу чи в туалеті, каже Олівер Гекман, який обіймає посаду віце-президента підрозділу шопінгу в Google. «Це дійсно змінилося з мобільними, і змінилося те, що юзери очікують від онлайн-сервісу на кшталт Google», – каже він.

Окрім уніфікованої реклами, Google також хоче поєднати сервіси, що стосуються мандрівок, у єдиний хаб під назвою Trips. До нього увійдуть мобільний додаток Google Trips, пошук готелів у Google, а також пошук рейсів Google Flights. Сервіс має допомогти ретельніше планувати свою відпустку, аналізуючи придбані квитки, резервування та іншу інформацію.