Євросоюз визначився з частотами для найшвидшого варіанту 5G

5G на основі міліметрового діапазону частот забезпечить найвищу швидкість передачі та найменшу затримку під час відправлення пакетів даних

Хай які б технології оптимізації не вигадували інженери, але збільшити пропускну здатність мобільних мереж можна лише з переходом на вищі частоти. Нині у світі відбувається розгортання 5G, і час визначитися, на яких частотах буде працювати його найшвидший різновид. Було відомо, що це частоти з міліметрового діапазону, і нещодавно Євросоюз визначив, які саме.

5G на основі міліметрового діапазону частот забезпечить найвищу швидкість передачі та найменшу затримку під час відправлення пакетів даних. Для мобільних користувачів це не дуже важливо. Найбільше значення доступність таких частот має для інших сервісів на основі мобільного зв’язку: автопілотів в автомашинах, дистанційних хірургічних операцій, міжмашинного спілкування, потокової доповненої та віртуальної реальності, а також інших сервісів, де критично передавати дані майже миттєво і без затримок.

У Євросоюзі постановили, що 5G у міліметровому діапазоні на його території працюватиме на частоті 26 ГГц. Розгортання відповідного обладнання мають почати вже у 2020 році. Воно має працювати в діапазоні від 24,25 до 27,5 ГГц. Схожий діапазон планують використовувати і в США, що має зробити девайси глобально сумісними.

Сьогодні Євросоюз вже адаптував деякі частоти для 5G. Це низькочастотна смуга 700 МГц для покриття великих територій та 3,6 ГГц для покриття у густонаселених пунктах. Частота 26 ГГц матиме радіус покриття в десятки метрів, тому її використовуватимуть лише точково.

Інші країни до руху в цьому напрямку має підштовхнути Світова конференція радіокомунікацій (WRC). Це орган ООН, який збереться наступного року в Єгипті, і, за словами представника GSMA Бретта Тарнутцера, захід буде дуже важливим для індустрії.

Передача сигналу на ультракоротких радіохвилях додасть $565 млрд до глобальної економіки за наступні 15 років. Це за умови, що 5G використовуватимуть не лише люди, але й роботи та інші пристрої, кажуть експерти GSMA – головного куратора мобільної індустрії. У GSMA рекомендують за підсумками WRC прийняти використання для 5G частотні діапазони 26, 40 та 66-71 ГГц.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я