Понеділок, 20 Травня, 2024

Google хоче грошей, тому Chrome дозволить блокувати рекламу лише платним корпоративним клієнтам

У січні цього року Google внесла зміни до системи роботи з розширеннями у Chrome. В інтернеті здійнялася хвиля негативної критики щодо цього, але компанія може собі дозволити діяти таким чином, оскільки її браузер уже став монополістом в інтернеті. Новий пакет правил отримав назву Manifest V3, і з ним наявні блокувальники реклами переставали працювати ефективно. Нещодавно Google розповіла, що ефективно блокувати рекламу зможуть виключно платні корпоративні користувачі.

Manifest V3 вносить суттєві зміни в роботу розширень, що блокують рекламу. Такі аддони, як uBlock Origin та Ghostery, використовують програмний компонент Chrome webRequest API, щоб блокувати рекламу, не завантажуючи її. З Manifest V3 ця можливість зникне: «Chrome прибирає опціює блокування webRequest API у Manifest V3, але не повністю webRequest API (блокування залишиться для корпоративних клієнтів)».

Для звичайних користувачів Google хоче показувати більше реклами, при цьому розширення-блокувальники зможуть працювати зі значно меншою ефективністю. У Chrome з новим підходом дозволено лише 30 000 правил блокування. Для порівняння, лише список EasyList має 75 000 правил блокування реклами.

У Google пояснюють погіршення якості блокування реклами піклуванням про продуктивність. «Ми плануємо підняти ці значення, але ми це зробимо лише після тестів продуктивності, щоб знайти найкраще верхнє значення», – коментують у компанії.

Головний розробник популярного блокувальника реклами uBlock Origin Реймонд Хіл пояснює, що справжня причина погіршення блокування реклами у Chrome – це бажання заробити більше грошей. Адже існування блокувальників реклами суперечить основній бізнес-моделі пошукового гіганта – показуванню реклами.

«Основна бізнес-модель Google несумісна з можливістю вільно блокувати рекламу, – каже програміст. – Тепер, коли Google Chrome отримав значну частку ринку, він починає боротися з речами, які заважають зростанню прибутку».

Google офіційно визнав, що блокування реклами є загрозою для прибутку. Така інформація міститься у фінансовому документі SEC Form 10-K, який материнський холдинг пошукового гіганта заповнює для інвесторів. У цьому документі блокувальники реклами названі фактором ризику для прибутку Google: «Нові та наявні технології можуть вплинути на нашу здатність персоніфікувати рекламу та можуть блокувати рекламу онлайн, що шкодить нашому бізнесу».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися