Тремтіння рук смартфони перетворили на інструмент підвищення якості фотографій

Для телефона це виглядає так, ніби він має один гігантський фотосенсор.

Уся історія фотографії пронизана правилом: для чітких фотографій необхідно зафіксувати камеру якомога міцніше. Штатив є найкращим другом фотографа, оскільки тремтіння рук змазує фото. Однак програмісти Google змогли перетворити тремтіння рук на інструмент підвищення якості фотографій.

Google для своїх телефонів Pixel розробив алгоритми, з якими єдина камера на 12,2 мегапікселя перевершує можливості конкурентів. Особливо це помітно при зйомках в нічному режимі Night Sight та режимі суперроздільної здатності Super-Res Zoom.

У Google Pixel 3 для поліпшення якості знімків використовують серійну зйомку. При натисненні кнопки спуску затвора користувач думає, що він робить одну фотографію, але насправді телефон захоплює цілу серію.

Завдяки тремтінню рук камера постійно переміщується на невелику відстань. Таким чином смартфон отримує більше інформації про об’єкт, адже кожен знімок знятий під дещо іншим кутом. Для телефона це виглядає так, ніби він має один гігантський фотосенсор.

Функція цифрового зуму від Google називається Super-Res Zoom і використовує технологію Google Rapid and Accurate Image Super Resolution (RAISR). Вона базується на можливостях спеціального процесора обробки зображень Pixel Visual Core, яким оснащувалися торішні смартфони Pixel 2. RAISR може підвищити чіткість об’єктів, але не здатна відновити деталі у високій роздільній здатності.

Опція Super-Res Zoom відновлює відсутні на знімку деталі, використовуючи природне тремтіння рук користувача. Смартфон робить багато кадрів, які через це тремтіння виходять трохи різними. Програмний алгоритм аналізує їх та «зшиває» в один знімок хорошої якості. Функція працює, навіть якщо смартфон зафіксувати на штативі, оскільки для її роботи достатньо навіть невеликих мікропереміщень.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я