П’ятниця, 19 Липня, 2024

Google хоче перевести Pixel та Chromebook на процесори власної розробки

Ще один виробник мобільних гаджетів хоче перейти на власні процесори. Google слідом за Huawei, Apple та іншими також хоче використовувати чипи власної розробки у своїх смартфонах Pixel. У майбутньому власні процесори Google можуть знайти місце і в ноутбуках Chromebook.

За даними видання Axios, проект Google з розробки процесорів називається Whitechapel. Його допомагають створювати спеціалісти Samsung з використанням прогресивного 5-нанометрового технологічного процесу. Чип на базі архітектури ARM має отримати 8 ядер, а також спеціалізовані блоки для штучного інтелекту та асистента Google Assistant.

За попередніми даними, Google уже отримав перші прототипи нових мікросхем. Однак до виходу готових продуктів на їхній основі потрібно чекати ще принаймні рік.

Виробники гаджетів в мобільній індустрії переходять на чипи власної розробки для того, щоб мати більше можливостей контролю за їхнім розвитком, а також їхніми функціями. Таким чином вони також можуть позбутися оплати непотрібних компонентів та патентів.

Наприклад, Qualcomm разом з процесором Snapdragon 865 зобов’язує вендорів купувати мікросхему модему 5G. Це робить гаджет на кілька десятків доларів дорожчим без суттєвої користні для кінцевих користувачів, адже мережі 5G лише зароджуються і мають дуже невелике покриття. Вендори смартфонів зі Snapdragon 865 можуть навіть не активувати режим 5G у своєму телефоні, але модем 5G купити зобов’язані. Це одна з причин, чому вендори відмовляються від цього флагманського процесора і використовують слабші чипи.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися