Субота, 13 Липня, 2024

Користувачі у вивченні COVID-19 перевершили топовий суперкомп’ютер 2023 року

Користувачі всього світу створили розподілену мережу з вивчення коронавірусу COVID-19, яка за своєю потужністю перевершила El Capitan – найшвидший суперкомп’ютер 2023 року.

pande-lab_stanford-university_foldingathome-1-1

Проект розподіленого вивчення білків Folding@home, який шукає ліки від низки важких хвороб, на початку року нараховував 30 тисяч учасників, які забезпечували потужність близько 100 петафлопс. Наприкінці лютого він почав досліджувати COVID-19, а організатори проекту закликали користувачів приєднуватися.

Заклик почули, і до кінця березня до проекту приєдналося понад 400 тисяч добровольців. Їхні комп’ютери утворили єдину обчислювальну машину потужністю 470 петафлопс, перевершивши вдвічі пікову продуктивність топового суперкомп’ютера сучасності Summit, стала продуктивність якого складає 149 петафлопс, пікова перевищує 200 петафлопс.

В останні дні березня потужність Folding@Home сягнула 1500 петафлопс (1,5 ексафлопса). Днями вона перевищила 2 ексафлопси – користувачі утворили мережу потужністю 2,4 ексафлопса.

Це більше, ніж продуктивність очікуваного топового суперкомп’ютера El Capitan, який будують нині у США. Він почне працювати лише у 2023 році і матиме потужність 2 ексафлопси.

Проект Folding@Home сьогодні за потужністю поступається лише мережі криптовалюти Bitcoin, потужність якої становить 80704,2 ексафлопса. Вона споживає дуже багато енергії – кожен видобутий Bitcoin потребує втричі більше енергії, ніж видобуток одного долара в золоті.

Ваш настільний комп’ютер, ноутбук та інші гаджети можуть допомагати в пошуку вакцини від COVID-19. Для цього їх необхідно приєднати до проекту розподіленого пошуку Folding@Home.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися