Як користуватися функцією екстреного виклику на смартфоні

Незалежно від того, чи маєте ви справу з невідкладною медичною проблемою чи іншими проблемами безпеки, його основна мета — повідомити екстреним службам і вашим довіреним контактам, що ви в біді та де ви перебуваєте.

Незалежно від марки та моделі вашого телефона, він, швидше за все, матиме вбудовану функцію екстреного виклику. Екстрений виклик працює схожим чином на всіх мобільних платформах. Незалежно від того, чи маєте ви справу з невідкладною медичною проблемою чи іншими проблемами безпеки, його основна мета – повідомити екстреним службам і вашим довіреним контактам, що ви в біді та де ви перебуваєте.

Apple iPhone

На iPhone функція екстреного виклику дає змогу швидко зателефонувати в службу екстреної допомоги в будь-якій країні, де ви перебуваєте, і повідомити одному чи кільком вибраним контактам, що вам потрібна допомога. Спочатку вам потрібно налаштувати ці контакти. У програмі «Здоров’я» торкніться свого зображення профілю, а потім виберіть «Медичне посвідчення».

Натисніть «Редагувати», а потім під заголовком «Контакти для екстрених випадків» виберіть «Додати контакт для екстрених випадків», щоб вибрати одне або кілька імен із адресної книги. Ці люди отримають повідомлення, коли ви скористаєтеся функцією екстреного виклику, і їм буде надіслано ваше поточне місцезнаходження. Торкніться Готово, коли закінчите.

Є ще один екран параметрів, на який варто подивитися заздалегідь. Якщо ви перейдете в «Налаштування», а потім у «Екстрений SOS», ви зможете ввімкнути «Виклик із утриманням» (що викликає виклик екстрених служб за допомогою утримання кнопки) і «Дзвінок із 5 натисканнями» (що викликає виклик екстрених служб, якщо швидко натиснути одну з бічних кнопок п’ять разів). разів поспіль). В обох випадках ви побачите короткий зворотний відлік перед здійсненням виклику.

Щоб фактично виконати екстрений виклику, натисніть і утримуйте бічну кнопку та одну з кнопок регулювання гучності, а потім скористайтеся повзунком екстреного виклику, який викличе служби екстреної допомоги у вашому регіоні. Ви також можете продовжувати утримувати бічну кнопку та кнопку гучності, якщо ви раніше ввімкнули виклик із утриманням.

Samsung Galaxy

Якщо у вас  телефон Samsung Galaxy, ви можете налаштувати функцію екстреного виклику, перейшовши в головну програму «Налаштування» та вибравши «Безпека та надзвичайні ситуації». Увімкніть перемикач «Надіслати екстрені повідомлення», щоб налаштувати, скільки швидких натискань бічної кнопки потрібно для ввімкнення цієї функції.

Після ввімкнення цієї функції ваші екстрені контакти отримають повідомлення про те, що вам потрібна допомога, і вони зможуть відстежувати ваше місцезнаходження протягом 24 годин. Під час процесу налаштування ви можете вибрати екстрені контакти зі списку контактів, синхронізованого з вашим телефоном.

На екрані «Надіслати екстрені повідомлення» ви також можете включити зображення та п’ятисекундний аудіозапис до екстреного повідомлення, яке ви надсилаєте. Крім того, ви можете зробити так, щоб ваш телефон Samsung Galaxy автоматично дзвонив комусь після надсилання повідомлень: торкніться «Автоматичний виклик комусь», а потім виберіть контакт.

На екрані «Безпека та надзвичайні ситуації» є багато інших опцій, якими ви можете скористатися: тут ви можете редагувати свій список екстрених контактів і ввімкнути можливість повідомляти своє місцезнаходження під час екстреного виклику. Ви також можете ввімкнути екстрений режим, який економить заряд акумулятора в кризовій ситуації.

Google Pixel

Коли мова йде про телефони Google Pixel, ви побачите, що на пристрої попередньо встановлено програму безпеки, і саме тут живе функція екстреного виклику. Ви можете натиснути «Екстрений виклик» у верхній частині початкового екрана, а потім увімкнути перемикач «Використовувати екстрений виклик», щоб увімкнути цю функцію на телефоні.

Далі на цьому ж екрані ви зможете налаштувати параметри, які керують його роботою. П’ятьма натисканнями на кнопку живлення ви можете отримати гучний звуковий сигнал для відтворення, зателефонувати в місцеву екстрену службу в поточному регіоні, повідомити своє місцезнаходження контактам для екстрених випадків і записати відео. Ви можете вибрати, які з цих параметрів увімкнути.

Параметр Екстрені контакти є на початковому екрані програми безпеки. Торкніться контакту, якщо ви хочете вибрати когось нового, а потім виберіть його зі списку контактів.

Повернувшись на головний екран програми безпеки, ви також можете ввімкнути функцію виявлення ДТП. Якщо ваш телефон Pixel вважає, що ви потрапили в аварію, він відтворить звуковий сигнал і запитає, чи все гаразд. Якщо ви не відповісте на цей запит, ваш телефон спробує зв’язатися з екстреними службами та повідомити ваше поточне місцезнаходження.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я