Google хоче зробити свій антивірус Play Protect ефективним

Google Play Protect не лише пропускає віруси, він також дає хибні спрацьовування

Вбудований у кожен Android антивірус Google Play Protect і досі не дає надійного захисту. Уже кілька років цей сервіс гарантує безпеку лише на папері, тоді як тести показують його повну «дірявість». У Google вирішили, що час міняти ситуацію, і запросили до роботи розробників сторонніх антивірусів.

Так, з моменту презентації у 2017 році Google Play Protect став значно кращим і ловить вже не 65,8%, а 83,2% шкідливих програм на смартфонах (дані AV-Comparatives за 2019 рік). Однак це все одно неприпустимо низький показник. Адже найгірший рейтинг виявлення в інших антивірусів складає 99,4% (Securion OnAv), а найкращі (Trend Micro) виявляють усі 100% тестових зразків шкідливого програмного забезпечення (3601 одиницю). Більш того, Google Play Protect не лише пропускає віруси, він також дає хибні спрацьовування: у 28 з 500 протестованих популярних додатків він помітив наявність шкідливого коду.

2019
2017

Щоб поліпшити якість свого антивірусу, Google запустив ініціативу App Defense Alliance. Її партнерами стали ESET, Lookout, Zimperium – топові бренди в індустрії кібербезпеки. У Google кажуть, що відібрав цих партнерів завдяки їхньому вагомому досвіду.

Альянс App Defense Alliance спробує інтегрувати продукти всіх чотирьох розробників у єдину антивірусну платформу. У Google сподіваються, що ця ініціатива допоможе значно підвищити безпеку екосистеми Android. Деякі експерти припускають, що в майбутньому до неї можуть приєднатися інші компанії у сфері кібербезпеки.