Четвер, 18 Квітня, 2024

Google наступила на власну «міну» і пропонуватиме користувачам Android вибір браузера та пошукового двигуна

У 2009 році Google приєднався до Єврокомісії у справі проти Microsoft, щоб просувати свій браузер Chrome на Windows. Компанія Білла Гейтса програла ту справу, і її браузери сьогодні мають мізерну частку ринку, а Chrome витіснив майже всіх конкурентів. Сьогодні Google сам під прицілом антимонопольного законодавства, і пошуковий гігант зробить те саме, до чого він схилив Microsoft: надасть користувачам можливість вибирати браузер та пошуковий двигун за замовчуванням.

Нова можливість торкнеться користувачів Android у Європі. У Google не називають точної дати, коли юзери почнуть бачити вікно із запитом, який браузер вони хочуть. Відомо лише, що це має відбутися протягом найближчих місяців.

Минулого року Google оштрафували на $5 млрд за порушення антимонопольного законодавства. Пошуковому гіганту також наказали припинити практику нелегального прив’язування Chrome та свого пошукового двигуна до Android.

Спершу Google зайняла досить агресивну позицію, погрожуючи здорожчанням смартфонів Android. Підкоряючись умовам штрафу, компанія «відв’язала» свої продукти від Android, але ввела для виробників телефонів плату за доступ до Play Store. Не платити можна було, якщо додати Chrome та Google до програмного забезпечення смартфона.

Також Google використає схожий підхід, який пошуковий гігант кілька років назад змусив використати Microsoft. «На смартфонах Android завжди була можливість інсталювати будь-який пошуковий двигун та браузер незалежно від того, що вже було встановлено на новому телефоні після купівлі, – говорить старший віце-президент Google Кент Волкер. – Більш того, середній користувач Android інсталює 50 нових додатків на свій телефон. Нині ми зробимо більше, щоб власники телефонів Android знали про широкий вибір браузерів та пошукових двигунів, які вони можуть завантажити».

У 2009 році директор Google Сундар Пічаї так говорив про вибір браузера в Microsoft Windows: «Google вірить, що ринок браузері є мало конкурентним, що стримує інновації для користувачів». Сьогодні браузер Google Chrome займає частку 62,41%.

У 2010 році Microsoft програла цю антимонопольну справу і ввела у Windows екран вибору браузерів (угорі). На ньому користувачам пропонувалося вказати один з 12 веб-навігаторів, які вони хочуть використовувати. Але переважно користувачі бачили лише першу топ-п’ятірку – Internet Explorer, Mozilla’s Firefox, Google’s Chrome, Apple’s Safari, Opera. Це вікно прибрали у 2014 році, коли закінчилися зобов’язання Microsoft перед Європейською комісією.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися