Google оцифрував українські музеї

Тепер ви зможете не тільки відвідати музеї онлайн, але у вивчити архітектурну будову зсередини.

Тепер ви зможете відвідати бажані українські музеї під відкритим небом не виходячи з дому. Корпорація Google разом з Міністерством культури України представили проект – віртуальний тур по музеях. Ідея полягає в тому, щоб у людей була можливість переглянути експозицію закладу перш, ніж його відвідати.

музеї

В рамках проекту вже оцифровано сім українських музеїв, а саме: «Пирогово» і «Мамаєва Слобода» у Києві, «Шевченківський гай» у Львові, знаменитий заповідник «Хортиця» в Запоріжжі і резиденція Богдана Хмельницького.

Тепер ви зможете не тільки відвідати музеї онлайн, але у вивчити архітектурну будову зсередини. Все, що вам для цього потрібно, це вибрати вас музей і пересуватися по 360-градусних панорамам. Плюс, у вас буде можливість підключити голосовий супровід, який розповість на трьох мовах про культурне надбання України. Для цього переходьте на сайт http://museums.authenticukraine.com.ua/ua/.

Інший мистецький проект пошукового гіганта Google Art Project дозволяє кожній людині, яка має доступ в інтернет, відвідати найбільші світові музеї онлайн. Всього 17 музеїв із дев’яти країн, 385 виставкових залів та 400 різних художників тепер у вільному доступі в Мережі. Для відвідувачів віртуальних музеїв пропонується 1060 фото картин у високій роздільній здатності. Вони доступні за посиланням https://www.google.com/culturalinstitute/project/art-project.

Проект Google Art Project використав такі технології, як Picasa, App Engine і Street View, щоб створити велику віртуальну базу робіт із різних музеїв світу. Проект інтерактивний: відвідувачі можуть створювати власні списки шедеврів та ділитися ними з друзями. А з допомогою технології Street View можна «пройтися» залами відомих музеїв.

За словами творців Google Art Project, вони планують у майбутньому розширити проект, зробивши демократичним доступ до мистецтва.