П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Google перетворив Android-смартфони у США на детектори землетрусів

На початку серпня в Північній Кароліні стався найбільший за останні 100 років землетрус. Це підштовхнуло Google запустити систему сповіщення про землетруси для користувачів Android. Також їхні девайси перетворилися на сейсмометри, утворивши гігантську мережу відстеження рухів земної кори.

Проект стартував у Каліфорнії – цей штат уже має найбільшу мережу сейсмодатчиків у США. Вони складають основу системи раннього сповіщення про землетрус, якою керує служба Geological Survey.

Система ShakeAlert використовує сигнали від сейсмометрів та розсилає на смартфони користувачів сповіщення, що відбувся землетрус. Таке повідомлення має дати кілька секунд, щоб переміститися в безпечніше місце.

Підписуйтесь на наш канал у Telegramhttps://t.me/techtodayua

Також користувачі смартфонів Android можуть приєднати свої гаджети до мережі сейсмометрів. У кожного телефона є вбудований акселерометр, який дозволяє фіксувати струси, викликані землетрусами.

Така мережа мінісейсмометрів є глобальною і може сформувати найбільшу систему визначення землетрусів. Кожен смартфон у ній автоматично відправляє дані про струс у дата-центр, де вони автоматично аналізуються. На основі масивів таких сповіщень програмне забезпечення в дата-центрі виносить рішення, чи відбувається землетрус.

«Ми фактично на швидкості світла – приблизно з такою пересуваються сигнали від телефонів – намагаємося обігнати швидкість землетрусу, – каже головний програміст проекту Марк Стогейтіс. – На щастя, швидкість світла значно вища».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися