Google почав тестувати стандарт Wi-Fi 802.11mc, щоб Android навчився орієнтуватися в приміщеннях

Розробники з Google кажуть, що нова система дозволяє визначити місцеперебування користувача всередині приміщення з точністю до 1-2 метрів

Навігаційні системи всередині смартфона мають один великий недолік, який намагаються подолати вже багато років. Це орієнтування всередині приміщень – використовувати звичний GPS у цьому випадку не вийде. Google днями запустив додаток WiFiRttScan, який дозволяє розробникам познайомитися зі стандартом 802.11mc для визначення локації всередині будівель.

Підтримка IEEE 802.11mc, який ще називають Wi-Fi Round-Trip-Time (RTT), з’явилася у Android 9 Pie дещо раніше. Він дозволяє програмному забезпеченню смартфона визначати дистанцію до навколишніх точок доступа Wi-Fi. Маючи карту розміщення цих точок у будівлі, можна точно визначити місцеперебування користувача.

Додаток WifiRttScan призначений виключно для програмістів, вендорів, університетів та інших дослідників. Він поки що сумісний лише зі смартфонами Pixel.

Розробники з Google кажуть, що нова система дозволяє визначити місцеперебування користувача всередині приміщення з точністю до 1-2 метрів. Для її роботи необхідні сумісні з WiFi-RTT точки доступу.

Навігація всередині приміщень є сьогодні затребуваною функцією. Вона має спростити переміщення людей у великих закритих будівлях: госпіталях, торгових центрах, стадіонах тощо. Вона також може використовуватися для додавання «розуму» домашньому приладдю, яке, наприклад, вмикатиметься при наближенні користувача.