Неділя, 19 Травня, 2024

Apple почала лякати користувачів при сторонній заміні акумулятора в iPhone

Не секрет, що Apple є одним з головних противників права на ремонт і усіляко намагається перешкоджати користувачам лагодити свої девайси. Днями стало відомо, що компанія почала лякати юзерів iPhone, які замінили акумулятор не в офіційному сервісному центрі.

Власники iPhone XS, XS Max та XR після встановлення нового навіть оригінального акумулятора в неофіційному сервісному центрі починають отримувати на екрані гаджета сповіщення про те, що неможливо перевірити акумулятор на справжність. Це попередження можна закрити.

В Apple також змінили налаштування відображення стану батареї. Після заміни акумулятора в неофіційній майстерні в меню «Стан акумулятора» стає неможливо подивитися за параметрами елемента живлення. На дисплеї замість цих відомостей відобразиться ще одне сповіщення про необхідність звернутися в офіційний сервіс.

Уперше про залякування при неофіційній заміні батареї повідомив блогер Джастін з каналу The Art of Repair. Експерти iFixit перевірили його твердження, повторивши експеримент на iPhone XS. У нього замінили йому акумулятор на нову оригінальну батарею. Телефон починав залякувати як на iOS 12, так і на iOS 13.

Заміна батарей у смартфонах для Apple є вигідним бізнесом, адже офіційний сервісний центр бере за цю процедуру від $69, тоді як неофіційні майстерні надають таку ж послугу за $20-30. А щоб юзери частіше міняли акумулятори, у 2018 році Apple почала сповільнювати мобільники залежно від циклів заряджання батареї. В Apple відхрещувалися від будь-яких звинувачень, поки її не впіймали «на гарячому». Стикнувшись із судовими позовами, ця корпорація почала відкрито сповіщати про сповільнення гаджета, а також погодилася у своїх сервісних центрах ремонтувати iPhone, в які встановили неоригінальні батареї.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися