Понеділок, 24 Червня, 2024

Google пришвидшить мобільний інтернет

Google буде публікувати новини напряму в пошуковику, і для цього компанія хоче підвищити швидкість мобільного інтернету. Пошуковий гігант створив платформу AMP, яка повинна стати конкурентом аналогічного проекту Facebook Instant Articles і відняти у соцмережі доходи від мобільної реклами, які зростають.

Accelerated Mobile Pages Project (AMP) – це проект прискорених мобільних сторінок. Цей формат поширюється вільно, і розробники сайтів можуть його використовувати для максимальної оптимізації сторінок під мобільні екрани. Оскільки в його основі лежить html, працювати AMP буде практично на будь-якому пристрої.

По суті, це уніфікований спосіб відображення інтернет-сторінок з мінімальною «вагою», зокрема, стрічок новин. Саме новини є тим контентом, який Google хоче бачити з підтримкою AMP у першу чергу. Ресурси мають підключитися до AMP, щоб нове відображення було доступне користувачам. Компанія вже домовилася з понад 30 виданнями, серед яких BBC, BuzzFeed, The Guardian, The Huffington Post, The New York Times, The Telegraph.

При публікації статті з кодом AMP користувачеві не доведеться переходити з пошуку Google на сайт видання – матеріал відкриється безпосередньо зі сторінки видачі. Twitter, наприклад, уже підтримує AMP.

«Наша мета в тому, щоб веб-сторінки з різним контентом, з відеороликами, анімацією і картинками включно, миттєво завантажувалися разом з будь-яким рекламним форматом», – розповів віце-президент Google з розробок Девід Бесбрі.

Як пояснює Google, неважливо, звідки ви отримали посилання, інтернет все одно стане швидшим.

«Одна з основних цілей проекту – підтримка платного контенту і підписок. Ми будемо співпрацювати з видавцями та іншими зацікавленими учасниками ринку, щоб разом визначити параметри рекламних оголошень», – зазначили в компанії.

Поки Accelerated Mobile Pages Project перебуває в стадії тестування, проте підтримка великих видавництв означає хороший старт для того, щоб і дрібніші ресурси звернули увагу на новинку. Уже на початку наступного року Google планує показувати статті нового формату безпосередньо в пошуковику для всіх користувачів.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися