Google серйозно змінює екосистему Android. Поки лише в Індії, але ЗМІ уже пишуть, що це може торкнутися усіх смартфонів глобально

Є ймовірність, що деякі з цих змін почнуть застосовуватися глобально і стосуватимуться усіх Android. Це подібно до того, як рішення ЄС щодо USB-C на телефонах змусило виробників смартфонів, включаючи Apple, глобально перейти на цей стандарт зарядки.

Верховний суд Індії днями підтримав антимонопольний наказ Комісії з питань конкуренції Індії (CCI), в якому Google отримав наказ змінити спосіб роботи своєї платформи Android. Пошуковий гігант розповів, як він планує дотримуватися законів і правил Індії. Експерти видання Android Authority уже кажуть, що це може призвести до великих змін для Android в інших частинах світу.

Google оголосила, що робить деякі серйозні оновлення для Android і Google Play в Індії відповідно до директив, викладених CCI. Ключові зміни, які відбудуться в екосистемі Google, включають:

  • Виробники смартфонів тепер можуть ліцензувати окремі програми Google для попереднього встановлення на своїх пристроях (раніше була можливість ліцензування всього пакету Google Mobile Services).
  • Користувачі мають можливість вибрати пошукову систему за умовчанням на екрані вибору, який з’являється під час налаштування нового смартфона або планшета Android.
  • Вимоги до сумісності Android змінено, щоб дозволити партнерам створювати несумісні або розгалужені варіанти.
  • Починаючи з наступного місяця, розробники можуть запропонувати користувачам вибрати альтернативну платіжну систему замість платіжної системи Google Play.
  • Змінено процедуру інсталяції та можливість автоматичного оновлення на Android для сторонніх програм і магазинів.
  • Google розширив свої онлайн-ресурси, щоб надати більше деталей про послуги, які надає Google Play, а також про те, як і коли стягується комісія за обслуговування Google Play.

Окрім оголошення про ці зміни, пошуковий гігант також заявив, що працює над оскарженням деяких аспектів рішень CCI. Деякі з цих вимог включали утримання від угод, які забезпечують ексклюзивність її пошукових служб, обов’язкову попередню інсталяцію її додатків і дозвіл на розміщення сторонніх магазинів додатків у її Play Store.

Ці зміни стосуються лише індійського ринку, тому наразі малоймовірно, що вони матимуть більші наслідки для Android. Однак є ймовірність, що деякі з цих змін почнуть застосовуватися глобально і стосуватимуться усіх Android. Це подібно до того, як рішення ЄС щодо USB-C на телефонах змусило виробників смартфонів, включаючи Apple, глобально перейти на цей стандарт зарядки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я