Google шпигував за переміщеннями користувачів усупереч налаштуванням Android

Представники Google не заперечували те, що пристрої Android відправляють координати стільникових веж, які також відомі, як коди Cell ID

На смартфоні Android можна виставити опцію, яка забороняє пересилання інформації про місце розміщення гаджета. Однак видання Quartz з’ясувало, що як мінімум з початку 2017 року девайси на цій ОС ігнорують подібні налаштування. Вони відправляють координати стільникових веж поряд на сервери Google, навіть якщо вимкнений мобільний зв’язок та не запущено жодної програми.

Google

Представники Google не заперечували те, що пристрої Android відправляють координати стільникових веж, які також відомі, як коди Cell ID. Однак, за їхніми словами, ця інформація відразу видалялася після надходження і не зберігалася. Компанія використовувала подібні відомості для оптимізації доставки послань.

«У січні цього року ми почали використовувати коди Cell ID як додатковий сигнал для подальшого поліпшення швидкості та продуктивності доставки повідомлень, – відповіли представники Google у листі. – Однак ми ніколи не вбудовували Cell ID в нашу систему синхронізації. Ці дані миттєво видалялися, і ми оновили рішення, щоб воно не запитувало Cell ID».

Google пообіцяла закінчити подібну практику до кінця листопада. Може здатися, що на цьому проблема вичерпана, але деякі експерти вважають, що існує більший привід для хвилювання. Адже Google передавала координати всупереч налаштуванням приватності і використовувала для цього сервіс, який користувач не може вимкнути.

1 коментар

  1. ..авжеж. “Красіво стрєлкі пєрєводят” російські боти-гєбнюкі на Гугл з шпигунських Глонаса,Яндекса та Каспера …

Comments are closed.