П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Китайська компанія Tencent може стати конкурентом Google, Facebook, Apple, Amazon

Найпопулярніша соцмережа світу скоро може стикнутися із серйозним конкурентом. Найбільша в Китаї соцмережева та ігробудівна компанія Tencent Holdings виходить на глобальний ринок. Першою країною, окрім Китаю, де запрацювала належна їй соцмережа WeChat, стала Малайзія.

Tencent

У цифровому просторі Китаю сьогодні домінують дві компанії, Tencent та Alibaba, які інтегрують у свої сервіси платіжні системи – WeChat Pay та Alibaba Alipay. Остання працює у 34 країнах, а WeChat Pay дозволяє оплачувати у 13 країнах, однак їхні сервіси доступні переважно китайським туристам.

Китайським найбільшим компаніям уже тісно в рідній державі, і вони шукають виходу на світовий ринок. Цього тижня Tencent стала першою азіатською фірмою, капіталізація якої перевищила $500 млрд та стала більшою, ніж у Facebook, пише Reuters.

Малайзію вибрали через те, що це досить великий ринок – близько 20 млн користувачів WeChat. При цьому жителі країни позитивно сприймають продукти та сервіси з Китаю. У самій країні п’ята частина населення є етнічними китайцями.

Увесь регіон Південної Азії також є досить привабливим, оскільки в ньому мешкає 600 млн жителів та в ньому є економіки, які найшвидше розвиваються.

Упевненості Tencent в успішності розширення дають показники WeChat, яка є відкритою платформою для міні-програм. Ця соцмережа в третьому кварталі була головним постачальником прибутку для компанії. Реклама в соцмережі та інші типи оголошень виросли на 63%. До цього потрібно додати прибуток від платіжних систем та інших бізнесів, які виросли на 143%. Наприклад, найпопулярніша мобільна гра Honour of Kings за квартал принесла на 84% більше виручки.

Окрім соцмережі, ігор та платіжних систем Tencent також має інші типи онлайнових сервісів. Аналогом Spotify є  Music, а заміною YouTube виступає Video, який також виробляє свої шоу.

«Усе більше схоже, що Tencent хоче створити цифрову екосистему, яка поставить під питання домінування Google, Apple, Amazon, Facebook, – каже незалежний аналітик Річард Віндсор. – Компанія ще на ранній стадії процесу».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися