Неділя, 16 Червня, 2024

Google слідкуватиме в офлайні за кредитними картками, щоб знати, чи працює реклама

Пошуковий гігант може підняти ефективність рекламних оголошень на новий рівень. Він запускає інструменти Google Attribution, які дозволять зв’язати офлайнові покупки по пластиковим карткам з онлайновою активністю користувача. Так рекламодавці зможуть знати, чи працює їхня реклама.

реклама

Слідкувати за покупками в офлайні стало можливим завдяки сучасним технологіям, які фіксують майже кожну дію. При оплаті кредитною карткою, через мобільні додатки та іншими способами залишається цифровий слід.

Системи Google також знають, яку саме рекламу подивився користувач та коли це було. Завдяки цьому, наприклад, можна буде відстежити, що людина побачила за день п’ять оголошень про новий смартфон, а потім пішла та купила його.

У Google кажуть, що вони стежать за користувачами анонімно – замість реальних імен використовується цифробуквенний код.

Подібні інструменти, що пов’язують онлайнову та офлайнову активність вже працюють кілька років. Першопрохідцем в цьому став другий найбільший рекламодавець планети – Facebook. У 2015 році на показах реклами соцмережа заробила більше $17 млрд.

У 2014 році компанія запустила сервіс Atlas, який соцмережа купила роком раніше у Microsoft. Система інтегрована з рішенням Audience Network, яке дозволяє відстежувати перехід інтернет-користувача з одного пристрою на інший. Наприклад, якщо ви знайшли на телефоні бажаний товар, а купили його на ноутбуці – соцмережа знатиме про це. Atlas дозволив створити універсальний профіль кожного користувача. В нього записується будь-яка активність на будь-якому девайсі, на якому увійшли через акаунт Facebook.

Atlas також дозволяє стежити за користувачами, які не зареєстровані у Facebook. Щоб залишити інформацію про себе необхідно відвідати будь-який із сайтів-партнерів соцмережі. Наприклад, тепер при відвідуванні веб-сайтів з кулінарними рецептами користувачем, який не зареєстрований у Facebook, компанія зможе дізнатися, що він захоплюється цим, і надати цю інформацію рекламодавцям. Надалі він буде бачити відповідні оголошення на всіх сайтах, на яких розміщені рекламні блоки Audience Network

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися