Неділя, 26 Травня, 2024

Технологія Ford змусить водіїв поступатися спеціальним службам

Часто буває так, що автомобіль швидкої чи поліції з увімкненими блимавками їде з усіма в потоці – інші водії його не пропускають. У Ford придумали, як змінити подібну ситуацію. Компанія розробила технологію, яка дозволяє машині екстрених служб надіслати оповіщення іншим автомобілям в трафіку. Так інші водії точно знатимуть, куди рухається спецавто та яка до нього відстань, і зможуть безпечно поступитися йому дорогою.

Ford

У першому варіанті система попереджатиме водіїв навколо про наближення машини з увімкненими спеціальними сигналами за допомогою звукових сигналів та інформаційних знаків на панелі приладів. У наступній версії розробники планують додати порадника, який запропонує водієві конкретні дії, щоб безпечно поступитися дорогою автомобілю екстреної служби.

В основі технології Ford лежить система комунікації типу «автомобіль-автомобіль». У ній дані про швидкість і місцезнаходження спецавтомобіля передаються іншим учасникам руху по виділеній частоті Dedicated short range communication (DSRC) на відстань 300-500 метрів. На відміну від систем на основі радарів і камер, нова технологія дозволяє «побачити» автомобілі, які приховані за іншими об’єктами, і передбачити їхню швидкість і траєкторію руху.

Ford планує продемонструвати роботу своєї системи оповіщення Emergency Vehicle Warning на події UK Autodrive. Це найбільший в історії Великобританії проект з випробувань автономних і оснащених системами зв’язку автомобілів, що частково фінансується за рахунок держави.

Ford також проводить випробування технології, яка попередить водіїв про можливість аварійної ситуації на перехресті. Оснащений системою попередження про зіткнення на перехресті Intersection Collision Warning автомобіль передає дані про своє місцезнаходження учасникам руху поблизу. Якщо інші машини також оснащені цією системою, вона розраховує ймовірність зіткнення. У разі потенційної небезпеки пропонує водіям знизити швидкість або зупинитися. Система може попередити, наприклад, про наближення автомобіля, чий водій проігнорував червоний сигнал світлофора.

Раніше Ford у рамках проектах UK Autodrive показав систему, яка попереджає про екстрене гальмування автомобіля попереду, а також технологію, котра дозволяє автомобілям синхронізуватися зі світлофорами і уникнути зупинок на червоне світло на всьому маршруті.

Випробування всіх чотирьох технологій проходитимуть у містах Ковентрі і Мілтон-Кінс до кінця 2018 року, коли завершиться проект UK Autodrive.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися