Google Stadia: обіцяли 60 FPS, але дають менше

Гравці Stadia сьогодні можуть розраховувати на гру, яка схожа на режими «продуктивність» та «якість» у Xbox One X та PS4 Pro.

Google під час анонсу свого ігрового стримінгового сервісу Stadia обіцяв революцію. Гравці мали отримати стабільну частоту кадрів 60 fps (окрім багатьох інших фантастичних обіцянок). Однак перші тестери кажуть, що Stadia не досягає бажаної продуктивності.

У грі Red Dead Redemption 2 від студії Rockstar експерти видання Digital Foundry спостерігали стрибання кількості кадрів за секунду (fps). Через рекомендований девайс Chromecast Ultra сервіс Stadia взагалі видавав 30fps. При спробі пограти у браузері Chrome сервіс почав намагатися видати 60 fps, але реальна цифра коливалася на дещо нижчому показнику.

Результати такі: гравці Stadia сьогодні можуть розраховувати на гру, яка схожа на режими «продуктивність» та «якість» у Xbox One X та PS4 Pro. Користувачі Chromecast отримають заблоковані 30fps з роздільною здатністю 4K. Ті, хто вибере Chrome, змушені будуть насолоджуватися 1080p з нестабільними 60fps.

Stadia став доступним у листопаді цього року в 14 країнах: США, Канаді, Великобританії, Ірландії, Франції, Німеччині, Італії, Іспанії, Нідерландах, Бельгії, Данії, Швеції, Норвегії, Фінляндії. Розширювати географію планують не раніше 2020 року.

Сервіс досить вимогливий до інтернет-підключення. Для ігор у роздільній здатності 4K та 60 fps зі звуком 5.1 необхідний мінімум 35 Мбіт/с. З якістю 1080p та 60 fps вистачить мінімум 20 Мбіт/с.

В ігри на Google Stadia можна грати на таких платформах:

  •     комп’ютери та ноутбуки (через браузер Chrome);
  •     телевізори (з підключеним Chromecast);
  •     планшети;
  •     телефони Google Pixel 3 та Pixel 3a.

Stadia працює на основі передплати. Є два варіанти сервісу:

Stadia Pro за $9,99 на місяць. Це ігри 4K 60FPS HDR зі звуком 5.1, регулярні безкоштовні гри (починаючи з Destiny 2: The Collection) та знижки на придбання інших релізів.

Stadia Base безкоштовний за рахунок реклами. Ігри потрібно купувати окремо. Його запустять у 2020 році, і він даватиме ігри 1080p 60 FPS зі звуком 2.0.