Google та Facebook об’єдналися, щоб разом захищати свої монополії

Компанії, за чутками, знали, що така угода може стати приводом для антимонопольного розслідування

Найбільші технологічні корпорації світу останніми місяцями знаходяться під прицілом антимонопольних органів. Серед таких корпорацій Google та Facebook і вони вирішили, що разом буде легше захистити своє поточне положення. Компанії домовилися допомагати одна одній у боротьбі з розслідуваннями щодо їхньої угоди у сфері онлайнової реклами.

В 2018 році Facebook погодилася не конкурувати з інструментами онлайнової реклами Google. У відповідь Facebook отримала особливі умови коли використовувала ці інструменти. Компанії, за чутками, знали, що така угода може стати приводом для антимонопольного розслідування.

У невідредагованому чорновому варіанті позову, з яким ознайомилася газета Wall Street Journal, йдеться, що головний операційний директор Facebook Шеріл Сандберг підписала угоду з Google.

У Google заявили, що звинувачення у судовому позові щодо цієї справи невірні. За словами компанії, ту угоду помилково вважають секретною. У Google кажуть, що інформували громадськість про цю угоду роками. Google повідомив виданню, що такі угоди щодо антимонопольних загроз надзвичайно поширені в діловому світі

У Facebook поки не коментують цю справу.

Мін’юст США офіційно звинуватив Google у незаконній монополії на ринку пошуку та онлайн-реклами. Мін’юст у позові стверджує, що Google завдала шкоди споживачам, позбавляючи їх вибору, знизивши якість пошуку, перешкоджаючи інноваціям, не проявляючи належної турботи про конфіденційність даних, що належать користувачам. Рекламодавці, які використовують сервіси Google, змушені “платити оброк” монополісту.

Facebook називають монополіэю на ринку соцмереж та онлайн-реклами. Компанія діє за шаблоном копіювати, купувати і вбивати у ставленні до будь-якого потенційного конкурента, якими були WhatsApp і Instagram. Якість Facebook впала через відсутність конкуренції, від цього постраждали конфіденційність користувачів і надійність інформації. За останні роки Facebook поглинула близько 100 стартапів.