Google вибачився перед японцями за те, що вони залишилися без Google

Представник Google також зазначив, що надалі компанія докладе всіх зусиль, щоб такого не повторилося.

Google взяла на себе відповідальність за помилку, яка призвела до збоїв інтернет-доступу в Японії. Інцидент стався в п’ятницю, 25 серпня 2017 р., – тоді кілька годин інтернет-користувачі не могли вийти онлайн, повідомляє японське новинне агентство Asahi Shimbun.

Google

«Ми встановили неправильні мережеві параметри, в результаті чого виникли проблеми. Ми змінили інформацію до правильної протягом восьми хвилин. Ми приносимо вибачення за незручності і занепокоєння», – наступного дня заявив агентству Asahi Shimbun прес-секретар Google. Представник Google також зазначив, що надалі компанія докладе всіх зусиль, щоб такого не повторилося.

Перші проблеми з’явилися приблизно о 00:22 25 серпня, коли передплатники найбільшого в Японії державного інтернет-провайдера OCN почали скаржитися на перебої з доступом в інтернет. Сервіс, що надається компанією NTT Communications Corp., нараховує близько 7,67 млн приватних користувачів та 480 тис. організацій.

У той же день приблизно о 00:24 почалися перебої з інтернет-доступом користувачів найбільшого японського оператора мобільного зв’язку KDDI Corp.

В обох випадках підключення до інтернету було відновлено до 1 години ночі в той же день, зазначає Asahi Shimbun, однак нестабільна робота інтернет-каналів тривала ще кілька годин.

Наприклад, через нестабільне підключення з 00:30 до 03:50 не працювала онлайн-торгівля на сайті брокерської компанії Rakuten Securities Inc. Роботу програми Flea Market Mercari припинили з тієї ж причини приблизно на 90 хвилин. Частина послуг комунікаційного додатка Line також була нестабільною протягом приблизно півтори години.

Кілька годин знадобилося ряду фінансових установ Японії для відновлення онлайнового клієнтського обслуговування, із Saitama Resona Bank і Kinki Osaka Bank включно.

Пасажири залізниці East East Railway Co. Co. (JR East) також не могли деякий час придбати квитки через інтернет.

Список постраждалих також охоплює тисячі користувачів ігрових приставок Nintendo Switch, Wii U і 3DS, які деякий час не могли грати онлайн.

За висновками розслідування, проведеного японськими інтернет-провайдерами, до краху призвели сервери Google. Вони помилково перехопили маршрути трафіку за протоколом BGP (Border Gateway Protocol), який сьогодні є основним протоколом динамічної інтернет-маршрутизації і який, до речі, пропонують замінити на вдосконалений.

Принцип перехоплення маршрутів BGP базується на перехопленні ряду IP-адрес. Це відбувається після внесення змін до таблиці маршрутизації за допомогою протоколу BGP. Оскільки протокол працює з використанням даних від інтернет-провайдерів, перехоплення можливе при помилковому повідомленні провайдера про чужі IP-адреси.

В інциденті з японськими провайдерами саме Google стала джерелом помилкових IP-адрес. Таким чином, Google випадково стала транзитним провайдером для Jastel та багатьох інших японських операторів.

У ЗМІ регулярно з’являються повідомлення про масштабні збої інтернету. Наприклад, у серпні 2016 року доступ в інтернет втратив майже мільйон користувачів у Німеччині – переважно клієнти місцевого телеком-провайдера German Telekom. Причиною стала хакерська атака на домашні роутери, які для обладнання German Telekom стали чужими та не змогли потрапити в мережу.

Нещодавно через неправильне використання BGP на деякий час вийшов з ладу інтернет в Гонконзі. До цього з налаштуваннями BGP не впоралася влада Пакистану, випадково заблокувавши доступ до YouTube.