Google відродила забутий проект окулярів Glass

Уперше публіка побачила Google Glass, які показують контент на мініатюрному екрані, під час презентації у 2012 році

Компанія Google два роки тому закрила свій проект Google Glass через низьку популярність цього девайсу. Однак корпорація вирішила знову проаналізувати ринок, випустивши Glass Enterprise Edition. Це девайс для корпоративних споживачів та не для масового ринку.

Glass

Хоча попередня версія Glass Explorer Edition також не була доступна у вільному продажу, її виробляли обмеженими партіями на замовлення. Серед покупців були такі корпорації, як GE, Boeing, DHL, AGCO.

Деякі експерти припускають, що оновлений варіант окулярів випустили, аби розширити коло потенційних замовників. В Enterprise Edition удосконалили програмну й апаратну частини. Представники Google запевняють, що з таким девайсом робітники стають ефективнішими на 15-50%.

Точні характеристики новинки та її зовнішність поки невідомі – Google хоче тримати її в секреті. Журналісти Wired кажуть, що всі, хто займався проектом, зобов’язались тримати в секреті існування Glass Enterprise Edition і для всіх фотографій позувати в старих окулярах.

Однак деякі відмінності новинки від оригінальної Explorer Edition все ж стали відомими. Це більш потужний процесор, камера на 8 мегапікселів, кнопка камери тепер дозволяє відокремити електроніку від оправи, акумулятора вистачає на 8 годин очікування, поліпшене з’єднання Wi-Fi. У попередньої моделі камера була на 5 мегапікселів, а батареї вистачало на 5 годин. Вона також продавалася за 1200 євро, тоді як новинка коштуватиме 1500 євро.

Уперше публіка побачила Google Glass, які показують контент на мініатюрному екрані, під час презентації у 2012 році. Окуляри так і не вийшли з тестової стадії, проте у 2013 році бажаючі отримали можливість їх вільно купувати – пошуковий гігант почав продавати у США комплект розробника Google Glass Explorer Edition за ціною $1500. Пристрій можна використовувати для фотографування та зйомки відео, для відправлення знятого матеріалу по електронній пошті та через соціальні мережі. У 2015 році компанія офіційно припинила виробництво та продаж цього гаджета.

Фактично розробка Google – це комбінація портативного комп’ютера і спеціальної оптичної схеми, яка фокусує зображення доповненої реальності прямо на сітківку ока користувача. Вона не має дисплея у звичному розумінні, замість нього цього гаджет має міні-проектор. Залежно від напряму його променя можна змінювати положення шару з додатковою інформацією.