Google викупила частину HTC за $1,1 млрд

Про придбання частини HTC за $1,1 млрд стало відомо у вересні 2017 року, але тоді залишалися невідомими деталі угоди

Команда, яка розробляла телефони Pixel, перейде працювати в Google. Пошуковий гігант оголосив про завершення купівлі частини HTC, з неексклюзивною ліцензією на її інтелектуальну власність включно.

Деталі угоди не змінилися: розробники телефонів Pixel переходять у Google, але HTC залишає можливість виготовляти мобільні пристрої під власним брендом. Для віртуальної реальності тайванський виробник використовуватиме марку Vive. Він також працюватиме в галузях доповненої реальності, штучного інтелекту та інтернету речей.

«Сьогодні ми почнемо знайомитися з нашими новими колегами, щоб створити радикально сприятливу систему для людей у всьому світі, – написав у блозі Google віце-президент Рік Остерлох. – Ми поєднаємо найкращі штучний інтелект, програмне та апаратне забезпечення від Google».

За даними Остерлоха, після купівлі розробників з HTC цей підрозділ стане найбільшим відділом інженерів Google в азіатсько-тихоокеанському регіоні. Для пошукового гіганта це вже третя купівля розробників апаратного забезпечення. Експерти припускають, що вона є частиною довготривалого плану.

Про придбання частини HTC за $1,1 млрд стало відомо у вересні 2017 року, але тоді залишалися невідомими деталі угоди – існували чутки, що Google може купити навіть всю компанію. Про продаж HTC почали говорити наприкінці серпня, коли вендор показав низькі продажі і слабкі фінансові результати. HTC торік продала всього 12,6 млн смартфонів, що на чверть менше, ніж у 2015 році. Виручка від продажів в 2016 році впала ще більше – на 45% – і трохи перевищила $2 млрд.

Google вже купувала виробника смартфонів. У 2012 році вона заплатила $12,5 млрд за Motorola. Проте випуск декількох моделей смартфонів пройшов практично непоміченим, і через три роки Motorola продали Lenovo майже в шість разів дешевше – за $2,9 млрд.