Неділя, 25 Лютого, 2024

Google випустив Android 11: що нового

Пошуковий гігант Google мав презентувати наступну версію своєї мобільної ОС лише за кілька тижнів. Але він зробив це набагато раніше, випустивши першу бета-версію Android 11. Її вже можуть завантажити та встановити власники смартфонів Google Pixel, починаючи з Pixel 2.

На відміну від бета-версій попередніх випусків Android, в Android 11 вже доступні деякі нові функції. Серед них – поліпшення роботи з 5G, що охоплює інтерфейс для визначення пропускної здатності інтернет-каналу. Також з’явився програмний інтерфейс, який перевіряє, чи є інтернет-канал безлімітним. Так додатки можуть перейти, наприклад, на відео більшої роздільної здатності.

З Android 11 компанія Google також збільшує з 10 до 22 кількість системних модулів, які сумісні з проектом Project Mainline. Він дозволяє оновлювати критичні компоненти системи окремо від усієї операційної системи. Так Google може сам готувати ці апдейти та поширювати їх користувачам, звільняючись від залежності від виробників смартфонів. Користувачі просто встановлюють такі апдейти через Google Play.

В Android 11 з’явилася підтримка екранів-водоспадів. Це дисплеї, край яких загнутий на бічну сторону смартфонів. Відповідний програмний інтерфейс дозволить розробникам додатків додавати взаємодію на цю зону дисплея.

Google також посилив безпеку у Android 11. Серед нововведень – одноразові дозволи на доступ до чутливої інформації. Також ОС буде по-новому керувати даними на зовнішніх накопичувачах. Розширилась підтримка біометричної ідентифікації.

Встановити бета-версію ОС бездротовим способом через вбудовані в Android інструменти оновлення не вийде. Її зліпок необхідно завантажити в пам’ять телефона самостійно, після чого запустити апдейт. Очікувати фінальну версію Android 11 можна в третьому кварталі нинішнього року.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися