Нова школа 2018: готуємо дитину згідно з трендами цього року

Магазини переповнені учнівським приладдям та одягом, серед асортименту якого можна легко розгубитися. Клопоту додає ще й шкільна реформа, яка змусить всіх, включаючи батьків, вчитися по-новому.

Літо швидко добігає кінця, і батьки по всій Україні зрозуміли, що настав цей час, який треба пережити – знову до навчання. Магазини переповнені учнівським приладдям та одягом, серед асортименту якого можна легко розгубитися. Клопоту додає ще й шкільна реформа, яка змусить всіх, включаючи батьків, вчитися по-новому. І поки інші ЗМІ роблять стандартні, незміні з року в рік, добірки гаджетів, ми спробуємо підготувати дитину у відповідності з трендами цього року.

  1. Домашнє навчання без домашніх завдань

З 2018 року перший клас школи перетворили на продовження дитячого садочку. У початковій школі домашніх завдань для малюків не буде, а замість табеля, батьки отримуватимуть «свідоцтва досягнень» без оцінок. Щоб через рік не виявилося так, що дитина майже нічого не навчилася, варто з нею все ж займатися поза школою. Оскільки примусово робити цього не варто, краще зацікавити малюка навчанням із елементами гри. Так можна познайомити дитину з основами різноманітних наук, допомогти їй вивчити іноземну мову, навчити друкувати на клавіатурі та отримати багато інших корисних знань та вмінь.

Наприклад, гра Minecraft пропонує нескінченно величезний світ, в якому можна створювати, будувати, взаємодіяти з іншими гравцями і взагалі робити що практично завгодно. На її основі з’явилася платформа MinecraftEDU, з допомогою якої дітей успішно навчають всьому: від уміння працювати в команді до принципів роботи ядерного реактора (включаючи його будівництво). Гру використовують у вивченні біології (Forestry), географії, історії (Virtual Civilizations Project), фізики та хімії (Minecraft Build Craft, IndustrialCraft).

Для запуску Minecraft підійдуть комп’ютери на основі процесора Core i3 чи AMD A10-7600 та вище, 4 ГБ оперативної пам’яті і відеокарти GeForce 700 або AMD Radeon RX 200. Ось кілька підходящих комп’ютерів: LENOVO IdeaPad 330-15AST (8844 грн), ASUS X505BA-BR016 (11066 грн), ACER Aspire 3 A315-41G (14099 грн)

  1. Соціалізація, більше соціалізації

Шкільна реформа передбачає, що в школі перестануть навчати класично, а сконцентруються на особистостях дітей. Навчальні заклади переорієнтують з предметів на правила співіснування в соціумі. Для цього в школах розпишуть стіни, змінять планування класів та інших приміщень, щоб в них було приємніше спілкуватися. Для розвитку комунікаційних навичок також можна підібрати дитині щось із смартфонів, які надають доступ до усіх сучасних комунікацій, соцмереж та інструментів спілкування:  Motorola Moto C 3G (2499 грн), TP-Link Neffos Y5 Dark Grey (2599 грн), 2E E450R Dual Sim Yellow (2999 грн), Lenovo VIBE K6 Power (K33a42) Gold (3599 грн).

  1. Креативність насамперед

Радник міністра освіти і науки Оксана Макаренко розповіла, що після реформи школи займатимуться розвитком емоційного інтелекту, критичного мислення, розуміння своїх почуттів, почуттів інших, уміння взаємодіяти в команді, екологічну компетентність, підприємливість, інноваційність, фінансову грамотність.

Однак аналітики Pew Research Center стверджують, що в житті не вигідно бути гуманітарієм, а краще знати науку, математику, програмування, інженерію та споріднені галузі. Такі фахівці заробляють на 26% більше за гуманітаріїв. Також «технарям» можна менше хвилюватися щодо працевлаштування – за останнє десятиліття вакансій для них стало на 34% більше.

Тож поки школа буде займатися соціалізацією малюка, його батьки можуть познайомити його з технікою та технологіями. Це легко зробити з конструктором модульної електроніки LittleBits (3387 грн), роботом-конструктором Makeblock mBot v1.1 BT Blue (2989 грн), навчальним конструктором ROBOTIS DREAM LEVEL 4 (3392 грн), ручкою тривимірного малювання 3D Polaroid PLAY (1499 грн), тривимірним принтером 3D XYZprinting da Vinci miniMaker (7794 грн).

  1. Доповнена реальність та віртуальні світи

Майже 70% учнів відчувають більше мотивації в навчанні, коли їм в цьому допомагають мобільні гаджети, показує опитування аналітичної компанії Docebo. А з сучасними технологіями віртуальної та доповненої реальності школярі та студенти можуть буквально поринути в предмет. Для цього в інтернеті існує купа сервісів (добірку таких читайте в нашому матеріалі «Знову в школу 2018: версія з 4G»). З ними можна віртуально побувати на Міжнародній космічній станції, в Антарктиді, проводити фізичні та хімічні експерименти, легше навчитися малювати картини, вивчати іноземні мови та багато іншого.

Переглядати подібні матеріали для віртуальної та доповненої реальності можна на спеціальних аксесуарах – гарнітурах віртуальної реальності. Найчастіше вони представляють собою кріплення з лінзами, в якому екраном та головним модулем виступає власний смартфон, хоча є й автономні девайси. Ось кілька таких гарнітур: Xiaomi Mi VR Play (499 грн), Samsung Gear VR (3999 грн), шолом змішаної реальності Acer Windows (11999 грн).

  1. Навушники як кращий друг учня

Дослідження показують, що деяким людям краще вчитися, коли у фоні звучить музика. А завдяки голосовим асистентам, таким як Google Assistant або Apple Siri, можна не відволікаючись отримувати відповіді на прості питання. В цьому допоможуть різноманітні Bluetooth-колонки чи навушники, які можна підключити до смартфона та ПК та виводити відповідний контент. А ще навушники можна просто надягти та заглушити навколишній шум, що заважає вчитися.

Серед Bluetooth-колонок можна відзначити SVEN PS-40BL Black (229 грн), Anker SoundCore nano Gray (599 грн), Xiaomi Mi Bluetooth Speaker 2 White (678 грн). Із Bluetooth-навушників цікаві Philips SHB3075WT White (1056 грн), Sony WHCH400H Gray (1199 грн), Sennheiser HD 4.40 BT (5069 грн).

Наведені ціни гаджетів взято з сайту інтернет-магазину Moyo.ua