Понеділок, 15 Квітня, 2024

Google заблокував Huawei доступ до Android, Play Store та інших своїх сервісів

Днями через торгову війну США з Китаєм компанія Huawei опинилася в «чорному списку». Вона не може вільно купувати технології та продукцію американських виробників. Google призупинив із Huawei бізнес, який вимагає передачі апаратних, програмних і технічних технологій. Доступними залишаться лише рішення з публічними ліцензіями.

Поточні власники смартфонів Huawei майже не відчують проблем. У Google сказали, що вони зможуть продовжувати використовувати та скачувати оновлення додатків. «Для користувачів наших сервісів Google Play та захисту безпеки від Google Play Protect усе продовжить працювати на наявних пристроях Huawei», – розповіли представники пошукового гіганта. А ось апдейти ОС можуть припинити для них виходити, хоча Huawei відома тим, що швидко перестає випускати оновлення функцій для своїх телефонів, концентруючись на нових девайсах.

Майбутні телефони Huawei втратять доступ до нових версій Android, патчів безпеки, інших популярних сервісів, включаючи Google Play Store, Gmail, YouTube тощо. «Huawei зможе лише використовувати публічну версію Android і не зможе отримати доступ до пропрієтарних додатків та сервісів від Google», – коментують експерти.

Повні деталі блокади поки що обговорюються всередині Google. Юристи Huawei також вивчають наслідки потрапляння в «чорний список».

Інші компанії, такі як Intel, Qualcomm, Xilinx, Broadcom, вже повідомили, що не постачатимуть програмне та апаратне забезпечення Huawei.

Huawei продовжить отримувати доступ до Android в рамках ліцензії з відкритим вихідним кодом – проекту Android Open Source Project (AOSP). Це так званий «чистий» Android, але він не має багатьох опцій та додатків, до яких звикли користувачі смартфонів на цій ОС. Серед них – програми та сервіси від Google, включаючи Google Play Store.

У Huawei кажуть, що останні кілька років готувалися до такого розвитку подій. Вперше про це повідомив виконавчий директор Huawei Юй Чендун у березні 2019 року. Топ-менеджер зазначив, що компанія може перейти на власні програмні розробки як за бажанням, так і якщо її до цього змусять. У листопаді 2018 року віце-президент підрозділу мобільних пристроїв Huawei Брюс Лі офіційно підтвердив розробку власної операційної системи. Вона має замінити Android у смартфонах Huawei і Honor. Розробку своєї ОС Huawei, за попередньою інформацією, почала ще в 2012 році.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися