Четвер, 29 Лютого, 2024

Android 10 Q допоможе в пошуку загублених навушників та аксесуарів

Нещодавно стало відомо, що Google готує нову опцію для під’єднаних по Bluetooth пристроїв. В Android Q з’явиться опція «Знайти мої аксесуари», з якою смартфон допоможе відшукати загублені навушники та інші девайси.

Нова функція є додатковим розділом у додатку «Знайти мій пристрій». Вона показує на карті, де востаннє смартфон мав Bluetooth-з’єднання з шуканим аксесуаром. Мобільник також повідомляє приблизну відстань до гаджета, спираючись на рівень потужності сигналу. Крім того, аксесуару можна відправити команду подати «голос». Щось подібне можна отримати зі сторонніми брелоками для пошуку загублених речей.

Пошук девайсів є частиною функції швидкого підключення Google Fast Pair Service (GFPS), яка підтримується в Android 6.0 та новіше, а також із аксесуарами з профілями A2DP та HFP. Смартфон Android з опцією швидкого підключення шукає сигнали BLE від аксесуару, в яких міститься пакет Fast Pair. При отриманні цього пакета мобільник відправляє запит на сервери Google для порівняння з базою дозволених для такого підключення девайсів. Якщо пристрій є в базі, на екрані з’являється сповіщення для конекту одним тапом. Наступні запити на з’єднання проходитимуть зі сповіщенням «Ваш збережений пристрій доступний».

У майбутньому в Android 10 Q також перероблять сторінку налаштувань Bluetooth. У Google планують відображати на ній інформацію про батареї підключених пристроїв, опції керування сповіщеннями, зміни жестів управління, налаштування аудіо тощо. Ці можливості поки недоступні, але мають з’явитися з наступним апдейтом.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися