П’ятниця, 19 Липня, 2024

Штучний інтелект тренують розпізнавати лайно, готують світову базу даних

Якщо ви давно хотіли допомогти технічному прогресу, але не знали як саме, – тоді сходіть в туалет «по великому» і зробіть фотографію. Її потім можна завантажити в першу у світі базу даних лайна. З її допомогою розробники хочуть натренувати штучний інтелект, щоб той допомагав виявляти причини розладу кишечника, наприклад, синдром роздратованого кишечника.

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту та мікробіологічної компанії Seed Health планують загалом зібрати 100 тисяч фотографій продуктів дефекації. Маючи натренований штучний інтелект можна допомогти приблизко кожній п’ятій людині, яка має хронічні проблеми з калом. «Ми не думаємо про лайно як джерело щоденної інформації, – каже співзасновник Seed Health Ара Катз. – Але воно насправді є прямим результатом здоров’я нашого кишечника».

Допомогти прогресу досить просто, взявши при наступному візиті до туалету свій смартфон. Скористатися іншим гаджетом не вийде – розробники завбачливо не дозволяють робити знімки на інші типи девайсів, наприклад, ноутбук. По завершенню своїх справ необхідно на телефоні зайти на сторінку seed.com/poop та натиснути на велику яскраву кнопку #GIVEaSHIT. Сайт запропонує ввести свою адресу електронної пошти, а також час, коли відбулася дефекація – вранці, вдень, увечері. Після цього необхідно зробити фото «продукту».

Семеро гастроентерологів перевірятимуть надіслані зразки та аналізуватимуть їх згідно Бристольської шкали форми калу. Вона розділяє калові маси на сім категорій, які описують всі можливі стани здоров’я кишківника – запор, понос, нормальне фукнціонування, наявність серйозних захворювань. Зроблені лікарями помітки потім завантажать у штучний інтелект, щоб він почав «бачити» на фотографіях ці проблеми.

За подібною технологією сьогодні тренують буд-який штучний інтелект. Наприклад, «магія» штучного інтелекту в автомобілях виявилася кропіткою працею кенійців. Просто для автомобілів, дерев, домашніх тварин та інших об’єктів є купа фотографій в інтернеті, а ось фотографій лайна в такій кількості бракує. Науковці навіть зверталися на форуми типу Reddit, щоб зібрати необхідний матеріал.

Створену базу даних лайна планують зробити відкритою для академічних дослідників. Розробники також сподіваються, що участь у цьому проекті підштовхне користувачів ретельніше придивитися до продуктів свого кишечника та вчасно помітити можливі проблеми.

До речі, лайно свого часу ледь не затопило міста, а також за нього влаштовували кровопролитні війни. А в Японії орендодавці могли підвищувати орендну плату, якщо в їхньому будинку зменшувалася кількість жильців, адже при цьому падала кількість виробленого лайна. Адже середня людина «виробляє» стільки лайна, що дозволияє виростити 200 кілограмів зернових. Більше читайте в матеріалі «Цікава історія лайна – людського, тваринного та хімічного».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися