Google заплатить Oracle 9 мільярдів за незаконне використання Java в Android

У випадку Android Google використала програмний інтерфейс Java APIs для спрощення програмістам розробки нових додатків

У майже восьмирічному судовому процесі з’явилося чергове рішення. Днями суд постановив, що Google порушила авторські права Oracle під час впровадження власної версії програмної платформи Java в операційну систему Android. Таке порушення, за попередньою інформацією, коштуватиме пошуковому гіганту $8,8 мільярдів доларів. Однак Google може подати свою апеляцію у суд загальної юрисдикції (вищий суд).Java

Судова справа обертається навколо програмних інтерфейсів (application programming interfaces, API). Це канали, які дозволяють блокам програмного забезпечення взаємодіяти між собою. Часто розробники запозичають API від вже наявних продуктів, щоб гарантувати сумісність свого рішення або спростити роботу з ним.

У випадку Android Google використала програмний інтерфейс Java APIs для спрощення програмістам розробки нових додатків. Завдяки цьому вони могли послуговуватися своїми знаннями, не вивчаючи нову мову програмування.

Саме тому, вважають експерти, рішення суду вплине не лише на Google. Воно може багато коштувати всій індустрії, яка також використовує подібний підхід. «Це створює гігантську можливість для юристів та патентних тролів», – говорить головний юрист фонду Electronic Frontier Foundation Корінн Мак-Шеррі.

В Oracle кажуть, що підтримують фундаментальні принципи авторського права і вважають, що Google порушила закон. На думку компанії, рішення на її користь захищає розробників та споживачів від незаконного порушення їхніх прав.

Oracle подала в суд на Google незабаром після купівлі у 2010 році компанії Sun Microsystems, яка, власне, і створила платформу та мову програмування Java. У 2012 році окружний суд постановив, що програмні інтерфейси API не підпадають під авторське право. Це рішення скасував апеляційний суд, який повернув справу назад для суду з журі. У 2016 році журі винесло вердикт на користь Google, і Oracle подала апеляцію, рішення за якою й озвучили днями.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я