Четвер, 30 Листопада, 2023

Google зробив вашу відеокарту доступною для інтернет-сайтів: браузерні ігри отримають поштовх на базі GPU

Браузер Chrome 113 надасть вебсайтам більше доступу до «заліза» вашого комп’ютера. Сайти отримають прямий доступ до відеокарти завдяки WebGPU. Цей API буде активований за замовчуванням і з’явиться приблизно за три тижні – саме тоді запланований вихід Chrome 113.

Відповідно до публікації в блозі Chrome, інструмент WebGPU є «новим світанком для веб-графіки». Google каже, що оновлений API перевершує поточні реалізації тієї ж ідеї завдяки глибшій інтеграції з відеокартою та ідіоматичній підтримці JavaScript. Майбутні оновлення включатимуть глибший доступ до ядер шейдерів, і компанія заохочує розробників робити конкретні запити щодо нових функцій у майбутніх версіях API.

На жаль, WebGPU тільки зародився, і Google не запропонував нічого, окрім технічної демонстрації, щоб продемонструвати його можливості. Розробникам потрібно буде прийняти його широко, щоб він став важливим інструментом.

WebGPU може дозволити розробникам досягти такого ж рівня графіки, який вони мають зараз, за допомогою набагато меншої кількості коду. Цей API також забезпечує більш ніж утричі покращення в моделях машинного навчання.

Хоча наразі ця система є ексклюзивною для Chrome, підтримка Firefox і Safari знаходиться в розробці.

На даний момент він працює з Windows (потрібен Direct3D 12), ChromeOS (потрібен Vulkan), MacOS. Google каже, що працює над розширенням своєї реалізації для підтримки більшої кількості операційних систем, таких як Linux і Android.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися