Госпіталь розгортає 100 «розумних» колонок для голосового управління палатами

Пілотна програма, яка базується на платформі Alexa Aiva для медустанов, за словами працівників госпіталю, є першою у світі

Хворим лікарні Седарс-Сінай у Лос-Анджелесі буде простіше контролювати комфорт у палаті. Госпіталь планує розгорнути понад 100 «розумних» динаміків Echo зі штучним інтелектом Amazon Alexa. Це дозволить зручніше викликати медперсонал, перемикати канали на телевізорі тощо.

Пілотна програма, яка базується на платформі Alexa Aiva для медустанов, за словами працівників госпіталю, є першою у світі. Пацієнти, особливо прикуті до ліжка і ті, хто не може користуватися руками, зможуть підвищувати свій комфорт. Наприклад, вони можуть попрохати Alexa викликати медсестру, щоб та допомогла сходити в туалет.

Система Aiva самостійно визначить медпрацівника необхідного рівня для виконання прохання пацієнта та направить на його телефон повідомлення. Наприклад, коли хворому дуже боляче, штучний інтелект покличе зареєстровану медсестру, яка дасть знеболювальне. Запит про туалет направиться санітарам.

Додатково пацієнти зможуть користуватися стандартними мультимедійними функціями Alexa. Серед них – активація телевізора, зміна телеканалу, відтворення музики, читання аудіокниг, прослуховування останніх зведень погоди та спорту. Це, за словами адміністрації клініки, звільнить медперсонал для важливіших справ.

Перевага в застосуванні «розумних» колонок в госпіталі, каже виконавчий директор Седарс-Сінай Пічі Хайн, також полягає у зменшенні відчуття самотності пацієнтів. Сьогодні вони мають мало можливостей, щоб відволіктися від болю та самотності. Alexa зможе дещо їх розрадити та дозволить хворим бути більш незалежними.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я