Субота, 24 Лютого, 2024

Готується стандарт USB 3.2: що він обіцяє

Група USB 3.0 Promoter Group, до якої входять Apple, HP, Intel, Microsoft та інші компанії, оголосила наступний стандарт USB. Специфікація USB 3.2 замінить наявний сьогодні USB 3.1, і вона є інкрементальним апдейтом – суттєвих змін не очікується.

USB 3.2

USB 3.2 розроблений з підтримкою багатосмугової роботи хостів та пристроїв. Наявні сьогодні кабелі USB Type-C саме підтримують подібний режим роботи, і з появою USB 3.2 можна буде отримувати швидкість 5 Гбіт/сек та 10 Гбіт/сек. Остання цифра майже вдвічі більша, ніж дозволяють наявні сьогодні дроти USB-C.

У USB Promoter Group навели приклад роботи нового формату. Уявіть, що керівний девайс (хост) має USB 3.2, і до нього під’єднують накопичувач з підтримкою USB 3.2. Дані в такій конфігурації пересилатимуться на швидкості в 2 Гбайти/сек. При цьому використовуватиметься кабель USB-C, який сертифікований для стандарту USB SuperSpeed 10 Гбіт/с USB 3.1. Окрім цього, можна буде використовути гаджети ще старіших стандартів USB.

«Коли ми запровадили на ринку USB Type-C, ми сподівалися, що кабелі цього стандарту та конектори, які сертифіковані для режимів SuperSpeed USB чи SuperSpeed USB 10 Gbps, зможуть підтримувати високу продуктивність для нових поколінь USB 3.0, які розроблялися, – каже директор USB 3.0 Promoter Group Бред Сандерс. – Апдейт USB 3.2 приносить цей наступний рівень продуктивності».

Окрім двосмугового режиму роботи майбутній USB 3.2 продовжить використовувати шар даних SuperSpeed USB. Він також має незначні зміни спеціфікації, які забезпечують непомітне перемикання між одно- та багатосмуговими режимами.

Більше інформації про USB 3.2 стане відомо на конференції USB Developer Days 2017, яка відбудеться у вересні цього року.

До речі, у Microsoft вважають, що USB Type-C ще не готовий для масового використання. Адже за цими літерами криється лише позначення типу роз’єму. Програмно він може використовувати кілька протоколів пересилання даних, зокрема, USB 3.1 Gen2, Thunderbolt 3, а також повільний USB 2.0. Далі спантеличити користувачів може те, що для кожного із цих типів пересилання потрібен спеціальний кабель Type-C, але розрізнити їх одним поглядом неможливо. Більш того, роз’єм Type-C може працювати як гніздо для заряджання пристрою, для чого також потрібно підключати кабель з підтримкою заряджання. Така плутанина, на думку Microsoft, є зайвою для користувачів.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися