П’ятниця, 19 Липня, 2024

GPS-навігатори вимикають мозок

Дослідники з Університетського коледжу Лондона з’ясували, як працює наш мозок, коли ми користуємося GPS-навігаторами. Для цього науковці провели експеримент, в якому дослідили активність гіпокампу. Саме ця зона мозку, а також префронтальна кора відповідальні за пам’ять та навігацію.

Без електронних навігаційних пристроїв мозок 24 добровольців проявляв велику активність. Сплески спостерігалися, коли люди виходили на нові для них вулиці. Ця активність навіть збільшувалася, коли учасникам доводилося вибирати шлях на перехресті з багатьма напрямками. Але ці ділянки мозку практично не діяли, коли учасники експерименту дотримувались вказівок навігатора.

«Отримані результати узгоджуються з моделями роботи мозку, в яких гіпокампус симулює можливі шляхи мандрівки, а префронтальна кора допомагає нам спланувати, який напрямок дозволить дістатися в потрібне місце, – говорить автор дослідження Х’юго Спієрс. – Коли гаджети вказують, куди нам йти, ці ділянки мозку просто не реагують на зміну вулиць. У цьому сенсі мозок вимикається».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися