Камери навчилися заряджатися від фотографій

Дослідникам з Колумбії вдалося створити цифрову фотокамеру, яка не потребує батарейок чи акумуляторів для своєї роботи. Вона працює повністю автономно, а енергію отримує від фотографій.

Камера без батарейок

Основою новинки став принципово новий піксель, який не лише зберігає зображення, але й перетворює світло на електроенергію. Принцип його роботи практично не відрізняється від двох технологій: фотозйомки і сонячних панелей. В обох випадках використовується одне й те саме джерело, просто для різних завдань. Тому вчені вирішили об’єднати дві технології в одну.

Конструкція пікселів дуже проста і використовує тільки два транзистори. Під час кожного захоплення зображення пікселі спочатку роблять знімок, а потім збирають енергію і заряджають девайс. Ефективність цього процесу досить висока: камера може навіть віддавати надлишки збереженої енергії іншим малопотужним гаджетам (смартфонам, годинникам тощо).

Зараз нова фотокамера виконана у вигляді прототипу, тому дозволяє вести відеозйомку картинки 30х40 пікселів. При цьому яскравого світла вистачає для роботи зі швидкістю 1 кадр на секунду.

Якість зйомки прототипу досить низька, але розробники кажуть, що це можна виправити

Учені запевняють, що розроблена ними технологія може використовуватися в наявних камерах без принципового втручання у виробничий процес. У разі використання енергоефективних компонентів камеру можна мініатюризувати і в її нинішньому стані домогтися зйомки відео з роздільною здатністю VGA (640х480 пікселів) з частотою 30 кадрів/с.