П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Гризуни святкують день народження

Дата 9 грудня 1968 року стала визначною для кожного, хто користується комп’ютером. Адже саме того дня 46 років тому американський винахідник Дуглас Енгельбарт зі Стенфордського дослідницького інституту на конференції з обчислювальної техніки в Сан-Франциско представив громадськості першу у світі комп’ютерну мишу і показав, як вона працює.

Перша комп’ютерна миша була мало схожа на сучасний гаджет – у неї був дерев’яний корпус у формі куба, коліщатка та всього одна кнопка. Усередині містилися два металевих диска, які відповідали за рух миші вперед-назад та вправо-вліво. Назву пристрій одержав завдяки проводу, яким поєднувалося з комп’ютером, через що нагадував маленького гризуна.

Більш сучасного дизайну найпопулярніший маніпулятор отримав на початку 1970-х, коли дослідники компанії Xerox змінили його зовнішність та представили його як частину персонального комп’ютера. Пристрій отримав три кнопки, металеві диски замінили на кульку з роликами. Вартість маніпулятора на той час становила близько $400.

Комп’ютери Apple отримали мишу у 1983, яка була сумісною з моделлю Lisa та коштувала лише $25. То були миші з кульками, які з часом витіснили маніпулятори з оптичним сенсором:

Черговий прорив стався наприкінці 90-х років, коли з’явилася перша лазерна миша, яка відрізнялася зниженим енергоспоживанням і ще більш високою точністю, ніж оптична. Однак масовими вони стали лише за декілька років. На цьому еволюція миші не зупинилася: у 2009 році Apple представила маніпулятор із сенсорним управлінням та підтримкою технології мультитач. Така миша позбавлена коліщат і кнопок, але оснащена сенсорним тачпадом, що реагує на жести.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися