Понеділок, 20 Травня, 2024

Чи виправдовують себе дешеві смартфони?

Від моделі Vertu із червоним золотом за $37 тисяч до гаджета за $50 – ринок смартфонів запропонує вам девайс на будь-який гаманець. Але чи отримуємо ми те, за що платимо? Експерти кажуть, що бюджетні смартфони можуть виглядати досить привабливо, але з ними необхідно бути обережними.

За 37 тисяч доларів компанія Vertu пропонує смартфон із суперміцним сапфіровим екраном, пам’яттю на 64 ГБ, 13-мегапіксельною камерою і батареєю на 300 годин роботи. Проте експерт аналітичної компанії CSS Insight Бен Вуд зазначає, що перед тим, як почати продавати фамільне срібло, замисліться: чи треба вам це робити заради хорошого смартфона?

«Думаю, 300 доларів – сьогодні вже доволі багато як для телефона», – зауважив Вуд у коментарі ВВС. Аналітик стверджує: еволюція смартфонів нині досягла того рівня, коли, якщо не турбуватися про брендовість, ви можете легко придбати відносно дешевий телефон із хорошими характеристиками. «Ви можете отримати пристойну камеру, гарну продуктивність і пристойний процесор», – зазначає він.

Але такі моделі можуть мати і суттєві недоліки, як, наприклад, запущений у продаж британським мобільним оператором EE смартфон Rook за $76. Телефон працює на операційній системі Android, має 5-мегапіксельну камеру і батарею на 400 годин роботи. Водночас внутрішньої пам’яті у ньому лише 8 ГБ, і, за словами Вуда, це недолік. «Я б нервував, купуючи девайс із менш як 8 ГБ пам’яті. З мого досвіду, щойно ви встановите кілька додатків, вільної пам’яті не стане», – розмірковує аналітик.

Секрети продажів

У TechCrunch розібралися, як одному з найбільших виробників смартфонів у світі Xiaomi вдається створювати привабливі з технічної та фінансової сторін апарати. Директор цієї компанії, Х’юго Барра, розповів, що секрет – у невеликому портфоліо з довгим ринковим циклом. У Xiaomi всього дві лінійки дешевих мобільників – серії Mi та Redmi.

«Продукт, який присутній на полицях магазинів від 18 до 24 місяців, що справедливо для більшості наших гаджетів, проходить три чи чотири зниження ціни. Mi2 та Mi2s є, по суті, одним і тим самим гаджетом, – розповів він. – Причина цього зменшення ціни в тому, що ми навчилися домовлятися з постачальниками про зниження вартість компонентів».

«Яблучний» фактор

У листопаді минулого роду компанія Teardown розібрала смартфони Apple iPhone 6 та iPhone 6 Plus і заявила, що, враховуючи деталі і збірку, собівартість таких гаджетів коливається біля $227 і $242 відповідно.

Тим часом у британських магазинах iPhone 6 коштує 840 доларів, iPhone 6 Plus – 965 доларів. І не схоже, ніби така різниця стримує покупців: минулого місяця Apple знову повідомила про стрибок у прибутках. Із квітня по червень цього року компанія продала 47,5 млн айфонів.

Бен Вуд припускає, що частково причиною того, що фанати iPhone приймають їхню ціну, може бути звичайна зручність: перехід від операційної системи Apple може розчарувати. «Люди, які перейшли із iPhone на Android, вважають це складним досвідом, – стверджує експерт. – Я завжди казав, що iPhone – це як готель California серед смартфонів: щойно ви до нього потрапили, вам буде важко його залишити».

Питання безпеки

В еру хакерства і страхів щодо захисту інформації однією з важливих характеристик смартфона стала його безпека. Більшість бюджетних смартфонів працюють на операційній системі Android, що менш захищена, ніж iOS.

«Дешеві телефони загалом річ непогана – вартість деталей постійно знижується, але безпека дійсно залежить від програмного забезпечення», – каже експерт з питань безпеки, професор університету Суррея Алан Вудвард.

За його словами, на дешевих гаджетах буває складніше встановити необхідні патчі, що підвищують захищеність операційної системи. «Справа не в тому, що цього не дозволяє технологія, а радше в тому, що виробники, як правило, не випускають необхідних оновлень», – каже він.

Експерт нагадує, що так уже багато років відбувається із роутерами і маршрутизаторами: виробник, знайшовши недолік, може вирішити, що оновлювати прошивку для девайса вартістю у 50 доларів йому буде просто невигідно.

«Якщо вам здається, що якась річ надто гарна, щоб бути правдою, то це, ймовірно, так і є. Якщо ви знайдете смартфон із гарними характеристиками від невідомого виробника за копійки – вам варто знати, що у такому випадку хтось, можливо, збиратиме вашу персональну інформацію (навіть із кримінальними цілями)», – застерігає експерт.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися