Понеділок, 15 Липня, 2024

Як зміниться життя найближчими десятиліттями

Old computer workstation

З початку комп’ютеризації у сімдесятих роках минулого століття з наших кишень та робочих столів зникло багато предметів. Серед них – календарі, картотеки, словники, карти, книги, медіапрогравачі, картотечні шафи, факс-апарати і дротові телефони. Їх замінили смартфони та ноутбуки: комплект офісного працівника сьогодні складається з гаджетів, зарядних пристроїв, навушників та сумки. Експерт журналу recode Девід Базукі спробував спрогнозувати, що зникне найближчими десятиліттями та як виглядатиме наше життя в середині століття.

Речі з нашого життя почали зникати поступово, ще в еру персональних комп’ютерів. Скоро, кажуть експерти, можна буде піти в кав’ярню без телефона або зарядки для ноутбука і при цьому мати змогу працювати як завжди. До середини двадцятих років поточного століття вам більше не знадобляться ключі, гаманець і ноутбук. Ключі розмістяться всередині смартфонів уже у 2017 році. Наприклад, Volvo запустить автомобілі, в яких можна буде за допомогою смартфона керувати відкриттям дверей і запуском двигуна. У більшості автомобілів подібна функціональність з’явиться до 2025 року. Зарядний пристрій для ноутбука постійно перебуватиме вдома, оскільки вони працюватимуть від акумулятора достатньо довго. Флагманські ноутбуки перейдуть межу в 12 годин роботи від одного заряджання.

Також у смартфон перейдуть два ключових предмети з наших гаманців – посвідчення водія і кредитні картки. В одному зі штатів США стартував пілотний проект з видачі посвідчень водія на смартфон. Повсюдно йде битва за цифрові платежі за допомогою смартфонів, у ній беруть участь Visa, MasterCard, Apple Pay, Samsung Pay і Google Wallet.

kompjuter-zamenjaet-soderzhimoe-rabochego-stola[1]

Відео взято з сайту Bestreviews.com

Ера «розумних» окулярів

У тридцятих роках нашого століття ноутбуки, смартфони і навушники об’єднаються в «розумні» окуляри. На відміну від Google Glass, які були, по суті, лише зовнішнім дисплеєм, такі окуляри повністю замінять смартфон. Роботу таких гаджетів забезпечать два технологічних прориви – дисплеї з доповненою реальністю і технології відстежування рухів пальців. Інновації в мініатюризації й акумуляторах забезпечать продуктивність у сотні разів більшу за ту, яку мають сучасні смартфони, а в дужки окулярів будуть вбудовані навушники.

Дисплей доповненої реальності в «розумних» окулярах відображатиме текст, зображення і повноцінні сцени в 3D безпосередньо в полі зору користувача. Усе, що ми сьогодні можемо побачити через монітор, буде доступно в тривимірному просторі у смарт-окулярах.

Років так через 15 звичними стануть віртуальні монітори з високою роздільною здатністю, які виглядатимуть, як справжні. Акселерометри і датчики руху «прив’яжуть» монітор до столу. Дисплеї доповненої реальності дозволять створити будь-яку робочу поверхню за нашим бажанням. Стандартна конфігурація, можливо, буде містити віртуальний дисплей з трьох моніторів укупі з графічним планшетом на столі.

У смарт-окуляри інтегрують технологію стеження за рухами пальців, яку зараз забезпечують датчики Xbox Kinect і Leap Motion. «Розумні» окуляри проектуватимуть клавіатуру на будь-яку поверхню, а сенсори відстежуватимуть натискання віртуальних клавіш, про що, швидше за все, повідомлятимуть звуковою індикацією. Подібний перехід від фізичних мобільних клавіатур до сенсорних екранів ми вже спостерігали.

Більше жодних екранів

Деякі можуть відмовитися носити окуляри з міркувань зовнішнього вигляду. Експерт каже, що це не привід турбуватися, адже до кінця 40-х років ХХІ століття «розумні» окуляри поступляться місцем контактним лінзам доповненої реальності. Навушники також будуть доступні як постійні вставки, що дозволить спілкуватися в мережі в будь-якому місці в будь-який час без периферійних пристроїв.

Сьогодні Google (MagicLeap) і Microsoft (HoloLens) всіма силами розвивають дисплеї доповненої реальності. Перші результати досить незграбні і схожі з комп’ютером Compaq зразка 80-х років минулого століття. Але на кону дуже багато. Переможець у цій битві буде одноосібно визначати майбутнє екранів як категорії та відкриє двері в нову еру, в якій всі екрани будуть віртуальними.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися