Субота, 9 Грудня, 2023

Хмарний оператор GigaCloud запустив перше українське PaaS-рішення

GigaCloud запустив публічну хмару S-Cloud 2.0 – перше PaaS-рішення (Platform as a Service) серед українських хмарних операторів, пише компанія у своєму прес-релізі. Це стало можливим завдяки побудові публічної хмари на платформі OpenStack з гіпервізором KVM. Набір додаткових модулів OpenStack дозволив розширити функціонал хмари та спростити розгортання у ній клієнтських додатків.

«Ми об’єднали кращі практики побудови нашого флагману E-Cloud на платформі VMware та предналаштованих віртуальних серверів S-Cloud 1.0 на OpenStack з KVM. На основі цього розробили IaaS-рішення для побудови клієнтських інфраструктур на базі ПЗ з відкритим кодом та з функціями PaaS-платформи. Це дозволяє користувачу працювати не з чистою інфраструктурою, а одразу використовувати підготовлене середовище з налаштованими сервісами для роботи з обчислювальними ресурсами», – говорить CTO GigaCloud Кирило Науменко.

«Програмне забезпечення з відкритим кодом широко використовують для побудови комерційних рішень великі зарубіжні хмарні оператори, зокрема Amazon, – каже СЕО GigaCloud Артем Коханевич. – Наша PaaS-платформа теж побудована на OpenStack, тому клієнтам буде зручно з нею працювати ? багато сервісів сумісні із сервісами Amazon. Проте для українських замовників важлива не лише надійність інфраструктури, а й можливість отримання підтримки з боку хмарного оператора. Ми підказуємо, як реалізувати той чи інший проект у хмарі, та виконуємо інші роботи з оптимізації інфраструктури. І в цьому наша перевага».

За словами GigaCloud, хмара S-Cloud 2.0 не має аналогів серед українських продуктів та має більш доступну ціну, ніж закордонні рішення. Це стало можливим завдяки використанню відкритого ПЗ та відсутності ліцензійних платежів. Доступна ціна хмарної інфраструктури обумовлена ще й тим, що для її побудови GigaCloud використав сервери провайдерського класу. У цьому випадку собівартість одиниці технічних ресурсів обходиться клієнту дешевше, ніж якби він будував власну інфраструктуру.

Керувати хмарною інфраструктурою S-Cloud 2.0 можна через клієнтський портал GigaCloud. Користувач може самостійно створювати віртуальні машини, зв’язувати їх в мережу, налаштовувати резервне копіювання та мережевий екран. Для клієнтів доступна база знань та технічна документація для роботи з хмарою, а спеціалісти служби технічної підтримки хмарного оператора готові допомагати в режимі 24/7. Замовлення послуги займає 10 хвилин, а створення сервера – ще 2-3 хвилини. Інфраструктура для тестування видається день в день.

Публічна хмара S-Cloud 2.0 – універсальне рішення для бізнесу та локальних державних організацій. Продукт зручний для стартапів та розробників. Вони можуть самостійно використовувати хмару як середовище для тестування, не залучаючи інших фахівців. «Ми почали будувати український Amazon, що дає нам ще більше шансів продовжити відвойовувати частку ринку у міжнародних хмарних операторів», – резюмує Артем Коханевич.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися