Субота, 9 Грудня, 2023

Власники Google працюють над пристроєм, що дасть суперслух

Холдинг Alphabet, який володіє Google, розробляє пристрій під кодовою назвою «росомаха» (Wolverine). Його мета – значно підвищити можливості людського слуху. Мова йде не лише про здатність сприймати слабкі звуки, але й про здатність чітко розрізняти потрібні звуки серед оточуючого шуму.

Проектом займаються в лабораторії X lab, співробітники якої анонімно поділилися з журналістами Insider відомостями про розробку. Ключовим елементом ідеї є апаратний блок з сенсорами. Інженери працюють над тим, щоб з його допомогою можна було ізолювати голос конкретної людини в шумному приміщенні, в якому одночасно говорить кілька людей.

Уже є перші прототипи майбутнього Wolverine. Інженери випробовують дизайн у вигляді пристрою, що накриває все вухо та знаходиться над вухом. Обидва варіанти великі за габаритами, оскільки в них знаходиться велика кількість мікрофонів. В майбутньому розміри планується зменшити.

Найближча мета розробників Wolverine – досягнути результатів компанії Whisper. Вона публічно заявила про себе минулого року, продемонструвавши технологію ізоляції звуків за допомогою власного двигуна виокремлення звуків. Цей двигун адаптується до навколишнього середовища.

У Alphabet не концентруються на якомусь одному випадку використання такого пристрою. Компанія розраховує побудувати успішний бізнес з різними моделями та функціями для поліпшення слуху.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися