Хочете зробити гарне селфі? Тримайте смартфон лише зліва

Селфі стали сьогодні настільки популярними, що їх уже виставляють в галереях

Вчені з’ясували, що для гарного автопортрету існує оптимальне положення мобільника. Для зйомки селфі телефон краще тримати з лівого боку, а не з правого чи по центру. Так стверджує Анукка Лінделл – спеціаліст з когнітивної психології, професор мельбурнського Університету Ла Троб. Для цього вона провела спеціальне дослідження.

селфі

Щоб з’ясувати оптимальне положення смартфона, науковець переглянула 2000 селфі, зроблених 200 користувачами соцмереж. Вона проаналізувала по 10 найсвіжіших зображень, які зробили 100 чоловіків і 100 жінок.

Майже 92% користувачів мають улюблену позу для селфі. Близько 41% з них частіше підставляють під об’єктив ліву щоку. Праву сторону показують камері 31,5%. Це при тому, що тільки 10% з учасників експерименту були лівшами – іншим 90% тримати телефон лівою рукою для «лівого» селфі було незручно. По центру тримають смартфон лише 19,5% учасників експерименту.

Селфі стали сьогодні настільки популярними, що їх уже виставляють в галереях. Лондонська галерея Саатчі вважає селфі формою сучасного мистецтва і наприкінці березня відкривала виставку під назвою «Від селфі до самовираження». Роботи поповнювалися буквально на місці – виставка закликала відвідувачів також фотографувати себе. Як говорить керівник галереї Найджел Херст, автопортрети на смартфон швидко стали прикметою самовираження в цифрову еру.

Автопортрети набирають популярність уже близько десятиліття – у 2013 році слово «селфі» навіть стало словом року за версією Оксфордського словника. У 2015 році у Лондоні пройшов перший міжнародний чемпіонат, присвячений умінню робити автопортрети. 30 учасників міжнародного чемпіонату із селфі билися в шести категоріях. Чотири з них цілком очевидні: «Надуті губи» (воно ж «качине селфі»), «Дзеркало», «Вбрання» і «Знаменитість». Це типові фотографії, якими активні користувачі заповнюють новинні стрічки соцмереж. Переможцем чемпіонату визнали Рекса Ньюмарка: молодий чоловік постійно тренується в цій справі. За його словами, у день доводиться заряджати смартфон по три рази, щоб вистачало на фотографування самого себе. За старання він отримав 1000 фунтів стерлінгів і золотий селфі-стік.

Разом з тим, селфі є небезпечнішими за акул, і щоб уберегти користувачів, влада деяких міст їх заборонила. А виробники смартфонів можуть навчити ці девайси оцінювати безпечність майбутнього селфі та попереджати користувача про небезпеку.