Ноутбуки для українців важливіші, ніж смартфони

Програми безпеки, такі як антивірус, на ці гаджети встановлюють 91% співвітчизників

Близько третини українців так чи інакше стали жертвою кіберзлочинів. Однак при цьому ми зберігаємо оптимізм: майже 86% громадян вважають, що хакерські атаки обійдуть їх стороною. Про це свідчить індекс інформаційної безпеки за підсумками другої половини 2016 року, який опублікував Kaspersky Lab.

ноутбук

Звіт показує, що з точки зору інформаційної безпеки найважливішим девайсом для українця є ноутбук. Програми безпеки, такі як антивірус, на ці гаджети встановлюють 91% співвітчизників. Майже так само ми захищаємо настільні ПК – на 90% з них є антивірус. Наступними йдуть планшети з показником у 67%. А ось про безпеку записаної на смартфон інформації ми турбуємося найменше – лише 64% гаджетів мають захисні програми.

Хоча смартфонів українці мають значно більше, ніж ноутбуків чи інших типів девайсів. У нашій державі кожна сім’я має по 2,2 смартфона, і лише по 1,2 ноутбука, по 1,2 планшета та по 1,1 настільного комп’ютера.

Kaspersky Cybersecurity Index також показав, чим найчастіше займаються українці в інтернеті. Співвітчизники найбільше дивляться відео та фільми (98%), перевіряють пошту (97%) і сидять у соціальних мережах (94%). Окрім цього, українці активно читають новини в інтернеті (92%), купують речі та послуги (91%), спілкуються у месенджерах (90%), завантажують програми (88%), публікують власний контент (84%), користуються онлайн-банкінгом (83%). Ми також використовуємо мобільні гаманці (67%), граємо в онлайн-ігри (66%), слухаємо потокову музику (63%), використовуємо хмарні сервіси зберігання даних (55%). Близько 39% українців також «ходять» на сайти для дорослих, 23% – користуються сайтами знайомств, ще 23% грають онлайн в азартні ігри.

У середньому по світу кількість постраждалих від кібератак становить 29%, що на 8% менше, ніж в Україні. Не переживають про кіберзагрози 74% світових користувачів.

В основі Kaspersky Cybersecurity Index лежать дані від тисяч користувачів у всьому світі в рамках масштабних досліджень, що проводяться Kaspersky Lab спільно з компанією B2B International. Остання хвиля опитування охопила 17377 користувачів в 28 країнах світу, серед яких і Україна.