Субота, 20 Квітня, 2024

Samsung випустив смартфонну камеру з рекордно крихітними пікселями

Південнокорейський виробник представив новий фотосенсор для камер смартфонів під назвою ISOCELL JN1. Рішення отримало роздільну здатність у 50 мегапікселів, але при цьому розмір кожного пікселя – найменший в індустрії.

Сенсор ISOCELL JN1 представляє собою світлочутливу матрицю з фізичним розміром 1/2,76 дюйма. З урахуванням її роздільної здатності у 50 мегапікселів це призвело до зменшення розміру окремого пікселя до 0,64 мікрометра, що є найменшим пікселем камери в індустрії смартфонів на сьогодні. Попередній сенсор Samsung ISOCELL Slim GH1, який вийшов в 2019 році, також мав роздільну здатність 50 мегапікселів, але розмір його пікселів складав 0,7 мікрометра.

Зменшення розмірів пікселів призводить до зменшення кількості світла, яке вони можуть захопити та, як наслідок, до зменшення якості фотографій. Для подолання цієї проблеми використовують різні технологічні хитрощі, наприклад, об’єднання кількох фізичних пікселів в один віртуальний. Фінальна роздільна здатність картинки при такому підході менша, однак якість зображення – вища.

У JN1 використовується такий підхід, в якому утворюється один віртуальний піксель розміром 1,28 мікрометрів. Роздільна здатність фотографій в такому режимі складе 12,5 мегапікселів. Також компанія заявляє, що в такому режимі вдалося підвищити світлочутливість на 16% порівняно з технологією ISOCELL 2.0.

У Samsung кажуть, що попри проблеми, які виникають внаслідок мініатюрних пікселів, цей модуль буде корисним для використання в ультраширококутних та телефото камерах завдяки своїй компактній матриці. Невеликий розмір матриці дозволяє використовувати менші лінзи, отже, камера буде менше виступати за межі корпусу смартфона.

Деякі користувачі скаржаться, що у сучасних смартфонах камери виступають надто сильно за межі корпусу. Особливо помітним таке виступання може бути в топових моделях iPhone 13, про характеристики яких вже почали з’являтися інформаційні витоки. Якщо у iPhone 12 та iPhone 12 Pro камери виступають на 1,5-1,7 мм, то у iPhone 13 та 13 Pro виступання складе 2,51 та 3,65 мм відповідно.

У Samsung кажуть, що JN1 вже надійшов у масове виробництво. Найближчими місяцями можна очікувати появу смартфонів з ним.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися