Середа, 17 Квітня, 2024

Huawei підтвердила, що працює над власною альтернативою Android

Дні слави монополіста мобільного світу – Android – можуть добігати кінця. Йому розробляє заміну не лише Google, яка працює над Fuchsia OS, а й великий світовий виробник смартфонів. Віце-президент підрозділу мобільних продуктів Huawei Брюс Лі в китайській соцмережі Weibo підтвердив, що компанія займається такою розробкою.

Інформації про майбутню ОС поки що дуже мало, окрім відомостей, що вона замінить Android на всіх смартфонах марки Huawei та дочірнього бренду Honor.

Розробку своєї ОС Huawei, за попередньою інформацією, почала ще в 2012 році. Вона мала стати захистом від різних суперечок, адже Android контролює Google, яка є американською компанією. У таємниці свою ОС Huawei тримала через те, що вона не така якісна, як Android, а також для неї немає багатої екосистеми додатків.

«Чорний день» для китайських виробників має реальні шанси збутися. США, наприклад, навесні 2018 року заборонили на сім років іншому китайському виробникові – ZTE – купувати компоненти та програмне забезпечення від американських вендорів. Розслідували також діяльність Huawei, але їй вдалося вийти без втрат.

Багато компаній намагалося створити третю світову мобільну ОС. Однак, за даними Gartner, відмінні від Android чи iOS операційні системи складають лише 0,1% мобільного ринку. Один із найбільш потужних гравців – Microsoft – зупинив розробку своєї мобільної ОС Windows 10 Mobile у жовтні 2017 року. У 2015 здалася BlackBerry, яка згорнула розробку власної BB10 та перейшла на Android.

Інші мобільні ОС, які пробували просунутися на ринку смартфонів, змінили своє призначення. WebOS, яка стояла на смартфонах Palm та HP, тепер використовується у Smart TV та приладах LG. Samsung Tizen служить у таких же гаджетах, але виробництва Samsung, хоча її також використовують для «розумних» годинників та бюджетних смартфонів для Індії.

Єдиною активною третьою мобільною ОС сьогодні є Sailfish від фінської компанії Jolla, яку заснували у 2011 році колишні працівники Nokia. Торік Jolla оголосила про створення консорціуму Sailfish China Consortium, який має просувати гаджети з цією ОС на території Китаю, однак поки що цей проект не випустив жодного телефона.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися