Huawei прибрав можливість установлювати альтернативні версії Android

Huawei дозволяв користувачам отримувати на своїх телефонах модифіковані версії Android, наприклад, Lineage OS чи Paranoid Android. Цей вендор був найбільшим у світі, який пропонував подібну можливість. Однак ще у травні Huawei повідомив про те, що збирається перестати надавати код розблокування системи завантаження своїх телефонів.

Власники смартфонів Huawei можуть забути про нові можливості своїх апаратів, швидшу роботу та інші можливості, які їм дають сторонні прошивки. Третій у світі виробник смартфонів зупинив сервіс надання кодів розблокування системи завантаження своїх мобільників.

Huawei дозволяв користувачам отримувати на своїх телефонах модифіковані версії Android, наприклад, Lineage OS чи Paranoid Android. Цей вендор був найбільшим у світі, який пропонував подібну можливість. Однак ще у травні Huawei повідомив про те, що збирається перестати надавати код розблокування  системи завантаження своїх телефонів.

Офіційно своє рішення Huawei коментує піклуванням про користувачів, а також бажанням зменшити кількість можливих проблем. «Для забезпечення кращого використання та уникнення проблем, викликаних прошивками, сервіс надання кодів розблокування припинить свою роботу для всіх продуктів, випущених після 24 травня 2018 року, – йдеться в офіційній заяві, яку опублікували в травні. – Для продуктів, які випущені до цієї дати, сервіс припинить роботу через 60 днів після цього оголошення. Дякуємо за ваше розуміння. Ми продовжимо надавати якісний сервіс».

При цьому чотирма місяцями раніше вендор запустив ініціативу відкритого вихідного коду Open Source Program для телефона View 10. «Розробники зможуть отримати доступ не лише до інтерфейсу штучного інтелекту, а й отримати рут-доступ та надати можливість інсталювати ROM», – йшлося в офіційній заяві.

Сьогодні лише кілька виробників дозволяють ентузіастам проявляти свою фантазію. Серед них – Google та OnePlus. HTC припинила подібний підхід, і модель U11 стала останньою.

Маючи можливість самостійно модифікувати операційну систему смартфона, ентузіасти втрачають деякі функції, наприклад, безконтактну оплату. Але при цьому вони отримують регулярні патчі, які часто не випускають самі виробники, свіжі версії ОС, нові програмні можливості тощо. Наприклад, ентузіасти змогли значно пришвидшити Huawei Honor 9, змінивши Android від Huawei під назвою EMUI на «чистий» Android від Google. Це дозволило в тесті Antutu набрати смартфону на 14000 балів більше.

З розблокованим завантажувачем ентузіасти отримують доступ до таких програм, як Magisk та SuperSU, вони можуть інсталювати модифіковане рекавері TWRP, що дозволяє створювати резервні копії прошивки в телефоні та встановлювати альтернативні прошивки на кшталт LineageOS, Resurrection Remix, CarbonROM тощо. Розблокований завантажувач також відкриває доступ до програм-модифікаторів Android, таких як ARISE та Xposed Framework, з якими можна отримати функції, яких гаджет не мав раніше.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я