Неділя, 16 Червня, 2024

Huawei увімкне лазівку для встановлення Google Play на своїх смартфонах

Телефони Huawei втратили доступ до сервісів Google, і вже вийшов перший такий апарат – Mate 30 Pro. Деякі користувачі говорять, що це чудовий девайс за своїми характеристиками, але він не має головного – Google Play, Gmail та інших продуктів Google. Юзери могли б самостійно поставити ці додатки, однак навесні 2018 року Huawei прибрала цю можливість, заблокувавши бутлоадер. Нині компанія підтвердила, що в лінійці Mate 30 можна буде розблокувати бутлоадер.

Бутлоадер – це програмний код, який стартує відразу після натиснення кнопки живлення. Він відповідає за завантаження операційної системи та інших програмних компонентів смартфона. При заблокованому бутлоадері немає можливості редагувати прошивку, отримувати рут-доступ, встановлювати сторонні прошивки тощо. Сервіси Google також потребують підвищених прав доступу, тому їх можна встановити самостійно лише за наявності рут-доступу, для чого потрібно мати розблокований бутлоадер.

Huawei офіційно підтвердила двом сайтам – AnandTech та Android Authority, – що в лінійці смартфонів Mate 30 можна буде розблокувати бутлоадер.

«Ми обмежили розблокування бутлоадера з метою гарантій більшої безпеки для користувачів, – прокоментував виконавчий директор Huawei Річард Ю. – Але цього разу ми залишимо більше свободи для користувачів, щоб вони могли робити більше кастомізації самостійно. Тому ми плануємо дозволити юзерам це».

Коли у вересні стало остаточно відомо, що смартфони Huawei позбавили доступу до сервісів Google, глава підрозділу споживчого програмного забезпечення Huawei Ванг Ченглу заявив, що компанія шукає варіанти заміни додатків Google. Компанія порадила покупцям апаратів лінійки Mate 30 самостійно виходити зі скрутного становища.

Зробивши заяву про можливість розблокування бутлоадера, у компанії жодним чином не натякають, що це дасть можливість інсталювати програми Google. При цьому розблокований бутлоадер дозволяє скористатися стороннім програмним пакетом Open GApps Project, який надає доступ до усіх програм Google.

У липні 2018 року Huawei зупинив онлайновий сервіс з надання кодів розблокування бутлоадера своїх мобільників. Цей вендор був найбільшим у світі, який пропонував подібну можливість. Покупці його девайсів завдяки цій опції могли експериментувати з прошивками, інсталюючи, наприклад, Lineage OS, Resurrection Remix, CarbonROM чи Paranoid Android, а також модифікатори ARISE та Xposed Framework, з якими можна отримати функції, котрих гаджет не мав раніше.

Нині у Huawei не кажуть, яка саме відбуватиметься розблокування бутлоадера. Смартфони Mate 30 можуть одразу продаватися із розблокованим. Або це може бути якийсь процес, як, наприклад, раніше потрібно було подавати заявку на спеціальному сайті. Також може статися, що необхідна інструкція «випадково»з’явиться на одному з сайтів для ентузіастів, наприклад, XDA Developers.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися