Четвер, 30 Травня, 2024

Слуховий канал вуха може зробити біометричну ідентифікацію смартфонів наднадійною

Біометрична ідентифікація за відбитком пальця чи обличчям зручна, але надзвичайно ненадійна – зламати її можна за фотографією. Дослідники з Університету Буффало знайшли таку частину людського тіла, яку складно підробити, і пропонують на її основі побудувати систему розпізнавання власника.

Концепція носить назву EarEcho та пропонує використовувати навушники з мікрофоном, що направлений в слуховий канал вуха. Суть цієї системи в тому, що конфігурація слухового каналу кожної людини унікальна. При цьому її неможливо випадково залишити на склянці, як відбиток пальця, або на фотографії, як обличчя.

Коли звук потрапляє в слуховий канал, він перерозподіляється в ньому унікальним чином. Мікрофон здатний записати цей перерозподіл, а спеціальні алгоритми зіставлятимуть оригінальний зразок з поточним. У разі збігу відбувається авторизація власника.

Тестова система вже пройшла випробування на 20 добровольцях у різних умовах, разом із гучними вулицями та торговими центрами. Учасники знаходилися в різних положеннях тіла, а також слухали різні звуки – як мову, так і музику. Система EarEcho правильно ідентифікувала людину в 95% випадків за одну секунду. Після збільшення часу аналізу до трьох секунд точність розпізнавання зросла до 97,5%.

Науковці кажуть, що EarEcho є нескладною, і її легко запровадити. Єдиним суттєвим недоліком рішення є потреба в спеціальних навушниках із мікрофоном, який записує звук всередині слухового каналу вуха.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися