Офіційно: Huawei Mate 30 та інші Huawei не матимуть сервісів Google

Поки що покупцям апаратів лінійки Mate 30 пропонується самостійно виходити зі скрутного становища

Флагманська лінійка смартфонів Mate 30 все-таки отримає дуже незвичний Android. Адже в цих апаратах, а також деяких інших мобільниках  Huawei не будуть доступними сервіси Google – пошта, календар, диск, YouTube тощо. Це офіційно підтвердив глава підрозділу споживчого програмного забезпечення Huawei Ванг Ченглу.

Ченглу заявив, що компанія шукає варіанти заміни додатків Google. Поки що покупцям апаратів лінійки Mate 30 пропонується самостійно виходити зі скрутного становища, шукаючи додатки сторонніх розробників, які мають доступ до сервісів Google. Для деяких служб, наприклад, Gmail та YouTube, існують сторонні клієнти. Однак для Google Drive або Календаря це зробити складніше.

Тим часом китайський гігант шукає варіанти заміни відомих додатків. Наприклад, уже знайшли заміну навігації на базі «Карт Google», але її назву поки не розкривають.

Окрім Mate 30 без служб Google залишиться також апарати Mate X та Mate 30 Pro. Ці девайси мають показати вже найближчими тижнями. Також можливо, що Huawei не дозволять використовувати програми Google і в наступних своїх смартфонах. У цьому випадку вендор може взагалі відмовитися від Android, HarmonyOS. Це пообіцяв виконавчий директор Huawei, а сигналом для заміни буде доступність сервісів Google уже на наступному Huawei P40, який готують на 2020 рік.