Вівторок, 25 Червня, 2024

IBM створила датчик, який за нігтем відстежує розвиток хвороби

Сьогодні для того, щоб контролювати стан пацієнта та розвиток його хвороби, лікарям необхідно робити багато аналізів. Це може змінити новий датчик від IBM, який надівається на палець і використовує штучний інтелект для трекінгу за хворим.

Новий сенсор використовує дані від нігтя на пальці, зокрема, тиск, температуру та фактуру поверхні. «Наші нігті деформуються – згинаються та рухаються, – коли ми щось хапаємо чи навіть просто витягуємо пальці, – говорить один з розробників Катсуюкі Сакума. – Ця деформація вимірюється в мікрометрах і непомітна для ока».

Для зчитування даних використовуються датчики напруження, які прикріпляються на ніготь. Інформацію збирає мікроконтролер, який також відстежує показання акселерометра. Зібрані дані передаються на «розумний» годинник.

Штучний інтелект працює на «розумному» годиннику та дозволяє визначити тремор, брадікінезію та дискінезію. Усі три особливості є симптомами хвороби Паркінсона.

Розробники кажуть, що їхнє творіння також може слугувати шляхом до нового типу інтерфейсу. Його можуть використовувати паралізовані люди для комунікації.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися